قیمت و هزینه کاشت مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از مواردی که می­تواند در زیبایی بسیار تاثیرگذار باشد، داشتن موهایی متراکم و سالم است. برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلف موهای خود را از دست بدهند. در گذشته این امر جبران ناپذیر به نظر می­رسید، اما امروزه می­توان به کمک کاشت مو دوباره موهای خود را به دست آورد. اما اولین نکته­ ای که متقاضیان کاشت مو ممکن است به آن فکر کنند، میزان هزینه کاشت مو می­باشد.

قیمت کاشت مو به چندین مولفه بستگی دارد. یکی از مهمترین مولفه­ ها روشی است که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می­گیرد. در این مقاله می­خواهیم به هزینه کاشت مو بپردازیم و آن را از نظر عوامل موثر بر قیمت کاشت مو بررسی کنیم. با ما تا انتهای مطلب زیباشیم همراه باشید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو به معنای پیوند زدن موی طبیعی به ناحیه طاس سر است. در این روش ریشه مو از ناحیه­ ای در سر به عنوان اهدا کننده به ناحیه طاس سر منتقل شده و پیوند زده می­شود. ناحیه اهدا کننده قسمتی از پوست سر است که در مقابل طاسی مقاوم بوده و ریزش مو ندارد. همچنین ممکن است از ناحیه چانه، پشت یا قفسه سینه هم این کار انجام شود. می­توان در برخی افراد از موهای بدن نیز برای این کار استفاده کرد.

کاشت مو با دو روش اصلی FUT شامل (پیوند واحد فولیکولی) و FUE شامل (استخراج واحد فولیکولی) انجام می­شود. هردوی این روش‌ها می­توانند منجر به رشد موهای ضخیم‌تر و طبیعی‌تر در ناحیه سر شوند. اما بسته به اینکه هر روش چگونه انجام می­شود، باعث تفاوت قیمت و برخی نتایج در کاشت مو خواهد شد.

کاشت مو چیست؟

عوامل موثر بر قیمت کاشت مو

همان­طور که پیش­تر گفته شد چندین عامل می­توانند در میزان هزینه کاشت مو موثر باشند، از جمله این عوامل می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

وسعت ناحیه طاس سر:

قیمت کاشت مو با وسعت ناحیه کاشت مو نسبت مستقیم دارد. هرچه وسعت ناحیه درمان بیشتر باشد، هزینه کاشت مو نیز بالاتر خواهد رفت.

تعداد گرافت‌های مورد استفاده:

هرچه طاسی سر بیشتر باشد، طبیعی است که برای پوشاندن آن، به گرافت‌های موی بیشتری نیاز است. بنابراین بسته به میزان طاسی و تراکم موی کاشت شده و مشخصه­ های مو تعداد گرافت متفاوت خواهد بود.

تکنیک پیوند:

دو تکنیک اصلی FUE  و FUT برای کاشت مو وجود دارد. در روش FUE، فولیکول­ های مو به صورت یکی‌یکی برداشته می‌شوند. اما در تکنیک FUT می‌توان تعداد زیادی از گرافت ­ها را به‌ شکل یکجا استخراج کرد. این امر منجر به افزایش هزینه روش FUE نسبت به روش FUT می­شود. همچنین روش FUE مدرن‌تر از سایر روش­ها می­باشد.

تعداد جلسات:

در اکثر موارد، کاشت مو با یک جلسه صرف زمان در کلینیک انجام می‌گیرد، اما چنان­چه ناحیه بدون مو وسعت بیشتری داشته باشد، باید تعداد جلسات بیشتری برای کاشت مو مراجعه کرده و زمان صرف کرد.

میزان تخصص و تجربه جراح:

بدیهی است اگر عمل کاشت مو توسط پزشکی با تجربه زیاد و تخصص بالا انجام شود، هزینه آن افزایش خواهد یافت. بیشتر پزشکان متخصص و مجرب برای مشاوره پزشکی و کاشت مو هزینه بیشتری دریافت می­کنند.

موقعیت جغرافیایی کلینیک:

هزینه کاشت مو در شهرهای مختلف، متفاوت است. همچنین در هر شهر بسته به اینکه بهترین کلینیک کاشت مو در کدام ناحیه شهر قرار گرفته باشد، ممکن است هزینه متفاوت باشد.

میزان پیوندهای اهدایی در بدن:

بیماری که برای کاشت مو اقدام می­کند، باید از فولیکول­ های مو به اندازه کافی بر روی سر خود برخوردار باشد. اگر اینچنین نباشد، از سایر قسمت­ های بدن مانند ریش یا سینه گرافت مو استخراج می‌شود. این کار حساسیت بیشتری دارد و برداشت فولیکول‌های مو دشوارتر است. به دلیل اینکه این کار به مهارت‌های بیشتری نیاز دارد، منجر به افزایش قیمت کاشت مو می­شود.

مشاوره:

قبل از انجام کاشت مو، بعضی از کلینیک‌ها در مورد کاشت مو جلسه مشاوره رایگان با مراجعه کننده برگزار می­کنند و در این جلسه به سوالات افراد پاسخ داده می­شود. اما در برخی کلینیک­ ها برای این جلسه هزیه دریافت خواهد شد.

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو
عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

شاید شما نیز شنیده باشید که هزینه کاشت مو در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است. این امر ناشی از تعداد زیاد متقاضیان و وجود تعداد بالای بهترین کلینیک کاشت مو در تهران است. در ایران شرایطی مانند هزینه­ های پایین درمان موجب شده که افراد بسیاری بتوانند برای کاشت مو اقدام نمایند و به راحتی این کار را انجام دهند. همان­طور که پیش تر گفته شد؛ هزینه کاشت مو به عوامل متعددی مانند روش کاشت مو، وسعت ناحیه کاشت مو، تعداد گرافت­ ها، محل استخراج گرافت ­ها و… بستگی دارد که با تغییر این مولفه ­ها هزینه کاشت مو نیز تغییر می­کند.

همچنین هزینه کاشت مو در هر کلینیک و بسته به تخصص و تجربه پزشکان کلینیک می­تواند متفاوت باشد. اما شروع قیمت برای این کار در حدود ۱۰ میلیون تومان است و با توجه به شرایط و عوامل ذکر شده، هزینه کاشت مو می­تواند از این میزان بسیار بیشتر هم باشد.

هزینه کاشت مو بر اساس روش های مختلف

روش ­های کاشت مو شامل دو روش FUT و FUE هستند. از ابداع روش FUT بیش از دو دهه می­گذرد و این تکنیک انقلابی در روش ­های کاشت مو محسوب می­شود. اما این روش کاشت مو معایبی نیز به همراه دارد. بسته به اینکه چه تعداد گرافت باید استخراج و کاشته شود، عمل کاشت مو می­تواند ساعت‌ها به طول انجامد و هیچ راهی برای پیشگیری از جای زخم‌هایی که به صورت افقی در پشت سر ایجاد می­شود، وجود ندارد.

این درحالی است ‌که روش FUE دقیق تر است، اما به زمان بیشتری هم برای جراحی نیاز دارد. همچنین در این روش زخم­ های ناشی از روش FUT وجود ندارد. به علاوه در روش FUE زمان نقاهت برای بهبودی و میزان درد کاهش می­یابد. بنابراین می­توان گفت روش FUE رباتیک جزو پرهزینه­ ترین روش های کاشت مو محسوب می شود. زیرا در این روش از فناوری ویژه ­ای برای استخراج فولیکول ­های مو از ناحیه اهداکننده استفاده می‌شود؛ همچنین این روش به مهارت بیشتری نیاز دارد.

هزینه کاشت مو بر اساس روش های مختلف

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر، نیازمند تبحر و دقت بالایی است و پزشک باید وقت زیادی را برای این کار صرف کند. به دلیل اینکه در برداشت گرافت محدودیت وجود دارد، ممکن است نیازمند جلسات بسیاری باشد. بنابراین هزینه کاشت هر تار مو در این شیوه به مولفه ­هایی نظیر میزان مهارت و تخصص پزشک، کادر درمانی، زمان لازم برای این کار و تعداد گرافت‌های استخراج شده و کاشته شده بستگی دارد.

همچنین روش کاشت مو بدون تراشیدن سر، نوعی روش جدید است و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می­شود، تعداد کمی از متخصصان می­توانند این روش را با موفقیت انجام دهند. بنابراین بدیهی است که هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر نسبت به سایر تکنیک‌ها بیشتر است. می­توان قیمت تقریبی این روش را حدود ۹ تا ۱۴ میلیون تومان در نظر گرفت که بسته به شرایط متفاوت خواهد بود.

هزینه کاشت مو با روش تکثیر

کاشت مو به روش تکثیر، روشی بسیار پیچیده و زمان‌بر برای پیوند مو است. بنابراین، می­توان انتظار داشت که هزینه این روش نسبت به سایر روش‌ها که در قدیم مورد استفاده قرار می­گرفت بیشتر باشد. هزینه این روش کاشت مو به عوامل گوناگونی مانند وسعت ناحیه طاس شده، مهارت، تخصص و تجربه جراح و موقعیت کلینیک انتخابی، تعداد گرافت­ های استخراج شده و… بستگی دارد. به طور کلی، هزینه کاشت مو با روش تکثیر نسبت به روش‌های سنتی بیشتر خواهد بود.

قیمت کاشت مو با روش تکثیر

آنچه در مقاله هزینه کاشت مو خواندید:

یکی از روش ­های پرطرفدار در کشور ما برای افرادی که به دلایل مختلف موهای خود را از دست داده ­اند، کاشت مو در کلینیک­ های تخصصی و تحت نظارت پزشکان متخصص است. همان­طور که در این مقاله ذکر شد، هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به اینکه از کدام روش برای کاشت مو استفاده می­شود و وسعت ناحیه ای از سر که باید تحت درمان قرار بگیرد، متفاوت خواد بود. از طرفی تجربه پزشک جراح و کلینیک انتخابی نیز در افزایش هزینه ­ها موثر هستند. بنابراین بهترین راه برای آگاهی از هزینه، تماس یا مراجعه به کلینیک مورد نظر و مشاوره با پرسنل کلینیک یا پزشکان متخصص حاضر در کلینیک است.

هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟

هزینه کاشت مو در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای کمتر است و بسته به عوامل مختلف مانند روش مورد استفاده برای کاشت مو، میزان تخصص و تجربه پزشک و پرسنل، وسعت نایحه تحت درمان، میزان گرفت­ های مو استخراج شده، ناحیه استخراج فولیکول مو در بدن و میزان دشواری و پیچیدگی کار متفاوت خواهد بود و نمی توان یک قیمت مشخص را برای هر فرد بیان کرد.

قیمت کاشت هر تار مو چقدر می باشد؟

برخلاف بسیاری از درمان­های پزشکی، هزینه‌های کاشت هر تار مو دارای نرخ ثابتی نیستند و قیمت گذاری توسط هر کلینیک بسته به شرایط مختلف انجام می­شود. قیمت کاشت مو در نهایت با توجه به تعداد تارهای مو که برای هر فرد نیاز است، متغییر خواهد بود. بنابراین هر چه تار موی بیشتری برای کاشت مو نیاز داشته باشید، هزینه‌های درمان نیز بالاتر خواهد رفت. امروزه میانگین هزینه کاشت هر تار مو در کلینیک‌های معتبر ایران، حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان است. با این حال، به یاد داشته باشید که این هزینه بسته به روش انتخابی و سطح مهارت و تخصص پزشک، همچننی وسعت ناحیه درمان می‌تواند نسبت به آن­چه گفته شد؛ بسیار متفاوت باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *