بهترین متخصص ایمپلنت در تهران – لیست ۵تایی ۱۴۰۲

همان طور که می‌دانید، خدمات دندانپزشکی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند، زیرا با سلامت دهان و دندان در ارتباط می­باشند؛ انجام ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با استفاده از ایمپلنت، می‌توان دندان‌های افتاده را جایگزین کرد. اما ممکن است ندانید برای این کار باید به دندانپزشک عمومی مراجعه کنید یا متخصص ایمپلنت؟ همچنین با توجه به حساس بودن مراحل ایمپلنت، مهم است که برای انجام آن به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه کنید تا به عوارض ناخواسته بعدی دچار نشوید. در این مقاله به معرفی بهترین متخصص ایمپلنت می‌پردازیم؛ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند نمایش

ایمپلنت دندان چیست؟

به طور کلی ایمپلنت دندان از یک بخش پایه و روکش تشکیل می‌شود؛ پایه یک ساختار تیتانیومی است که به عنوان ریشه دندان در استخوان فک جای‌گذاری می‌شود. با استفاده از ایمپلنت دندان می‌توان دندان‌های از دست رفته را به شکلی طبیعی جایگزین کرد.

یکی از سایت های معتبر به نام mayoclinic درباره ایمپلنت دندان گفته است :

Dental implant surgery is a procedure that replaces tooth roots with metal, screwlike posts and replaces damaged or missing teeth with artificial teeth that look and function much like real ones. Dental implant surgery can offer a welcome alternative to dentures or bridgework that doesn’t fit well and can offer an option when a lack of natural teeth roots don’t allow building denture or bridgework tooth replacements.

لیست ۱۰ تایی بهترین متخصص ایمپلنت دندان

در این بخش با ما همراه باشید تا بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را که دارای سابقه درخشان و مدرک تحصیلی معتبر هستند را به شما معرفی نماییم .

دکتر مهدی کریمی، بهترین متخصص ایمپلنت دندان

دکتر مهدی کریمی یکی از جراحان دندانپزشک است که بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۹ به منظور افزایش دانش خود در اکثر دوره های زیبایی و ایمپلنت شرکت کرده اند.

وی دارای مدرک فلوشیپ از دانشگاه Genova ایتالیا می باشد و به تازگی دوره فلوشیپ لیزر دندانپزشکی از دانشگاه Aachen را گذرانده است.

دکتر بهمن پوراقدم از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

دکتر بهمن پوراقدم ، فلوشیپ و مسترشیپ ایمپلنت دندان از ICOI آمریکا عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا AACD می باشد.

دکتر بهمن پوراقدم دارای رتبه عالی در کنکور سراسری تجربی است و بعد از آن در رشته دندانپزشکی دانشگاه ایران پذیرفته شده و سپس بعد از اتمام تحصیلات دانشگاه خود در ایران، اول مدرک فلوشیپ ایمپلنت های دندانی را از آمریکا بدست آورد و بعد مدرک مسترشیپ ایمپلنت دندانی را از ICOI آمریکا دریافت کرد، همینطور موفق به عضویت در آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا AACD شد.

دکتر عباس گشاده رو

دکتر گشاده رو متخصص ایمپلنت و جراح لثه با ۱۵ سال سابقه در زمینه دندانپزشکی از بهترین دندانپزشکان در تهران است. وی با داشتن دانش و تجربه بالای خود، به ارائه خدمات دندانپزشک با کیفیت بالا به بیماران خود می پردازد.

وی در دانشگاه تبریز از رشته دندانپزشک عمومی فارغ التحصیل شد. بعد از آن وی دوره تخصصی جراحی لثه را در دانشگاه پزشکی تبریز گذراند. دکتر گشاده رو جزو انجمن دندانپزشکان ایران و از جراحان ایمپلنت و لثه است. وی همینطور عضو انجمن بین‌المللی ایمپلنتولوژی (ITI) است.

دکتر حمیدرضا نعیمی دادخواهان

دکتر حمیدرضا دادخواهان از دسته پزشکانی است که ایمپلنت را با روش جدید دیجیتالی انجام می دهد. در این روش خطای کار بسیار کم است و موقعیت ایمپلنت به طور دقیق از قبل مشخص است، در صورتی که استخوان کافی وجود داشته باشد، بدون برش و بخیه کاشت انجام می شود.

دکتر مهدی سزاوار

دکتر مهدی سزاوار از متخصصین جراحی فک و صورت است. وی عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز می باشد. وی از ۱۳۸۷ باعضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آموزش و تربیت دانشجویان دوره عمومی دندانپزشکی و رزیدنت های جراحی دهان فعالیت زیادی کرده است.

بهترین متخصص ایمپلنت چه کسی است؟

بهترین متخصص ایمپلنت فردی است که دارای ویژگی‌های زیر است:

بهترین متخصص ایمپلنت باید مدرک تحصیلی مربوطه داشته باشد

برای کاشت ایمپلنت، باید به دندانپزشکی مراجعه کنید که که دوره‌های تخصصی مربوط به کاشت ایمپلنت و جراحی را با موفقیت سپری کرده باشد؛ بنابراین بهترین متخصص ایمپلنت از مدرک تخصصی کاشت ایمپلنت دندان برخوردار است.

تجربه بهترین متخصص ایمپلنت

یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت، تجربه می‌باشد. بدیهی است، متخصصی که بارها ایمپلنت انجام داده و درمان‌های موفقی در کارنامه کاری خود دارد، نسبت به همکاران تازه کار خود، از توانایی بیشتری در کاشت دندان برخوردار است. به این ترتیب چنان چه مشکلی رخ دهد، می‌تواند به سرعت تصمیم درست بگیرد و مشکل را برطرف نماید.

برقراری ارتباط خوب بهترین متخصص ایمپلنت با بیمار

بهترین متخصص ایمپلنت از توانایی برقراری ارتباط با بیمار برخوردار است. او پیش از انجام کار، در مورد مراحل ایمپلنت و روش کاشت با بیمار صحبت کرده و سعی می‌کند به بیمار آرامش خاطر بدهد. همچنین بهترین روش درمانی را برای بیمار با توجه به شرایط او انتخاب می‌کند.

بهترین متخصص ایمپلنت از تجهیزات پیشرفته برخوردار باشد

بهترین متخصص ایمپلنت، علاوه بر برخورداری از سطح بالای دانش و تجربه، از جدیدترین و مدرن‌ترین تجهیزات برای کاشت ایمپلنت استفاده می‌کند. استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز، درمان را آسان‌تر کرده و روند بهبود را سرعت می‌بخشد؛ همچنین طبیعی است که هزینه ایمپلنت دندان نیز افزایش میشود.

بهترین متخصص ایمپلنت چه کسی است؟

تفاوت متخصص ایمپلنت با دندانپزشک عمومی

یک فرد برای اینکه مدرک دندانپزشکی عمومی را اخذ کند، باید تحصیلات دندانپزشکی عمومی را با موفقیت طی کند، که این کار در حدود شش سال طول می‌کشد. فرد پس از تحصیل در رشته دندانپزشکی، موفق به دریافت مدرک دندانپزشکی می‌شود؛ سپس می‌تواند وارد دوره‌های تخصصی شود. این دوره‌ها حدود سه یا چهار سال زمان می‌برد.

متخصص ایمپلنت، کسی است که علاوه بر گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، چند سال برای آموزش جراحی‌های دهان و انجام ایمپلنت دوره دیده است. دندانپزشک عمومی نمی‌تواند در زمینه‌های تخصصی مثل کاشت ایمپلنت، فعالیت کند.

 

ویژگی‌های بهترین متخصص ایمپلنت

از ویژگی‌های بهترین متخصص ایمپلنت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت عمل بالا در انجام ایمپلنت: از آنجایی که جراحی کاشت ایمپلنت دندان کمی زمان بر است، سرعت عمل بالای دندانپزشک در عین داشتن مهارت بالا می‌تواند رضایت بیمار را جلب کند.

داشتن مهارت ارتباطی بالا: برقرای ارتباط موثر با بیمار، می‌تواند موجب ایجاد احساس آرامش و اعتماد در بیمار شود و در درمان تاثیر مثبت داشته باشد.

برخورداری دانش و اطلاعات روز: بهترین دکتر ایمپلنت باید دانش خود را در زمینه ایمپلنت به روز دارد و با جدیدترین تکنولوژی‌ها و متد در این زمینه آشنایی داشته باشد و بتواند از متد روز در کار خود استفاده کند.

آشنایی با برندهای ایمپلنت و استفاده از بهترین برند ها: بهترین دکتر ایمپلنت، با برندهای مختلف ایمپلنت در ایران آشنایی دارد. متخصص ایمپلنت باید هر کدارم از انواع آن را برای بیمار توضیح دهد و با توجه به شرایط بیمار از باکیفیت‌ترین نوع استفاده کند.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت

ایمپلنت دندان طی مراحل زیر انجام می‌شود.

مراجعه به متخصص ایمپلنت و مشاوره با او

در قدم اول باید به یک مرکز ایمپلنت خوب مراجعه کنید و با متخصص ایمپلنتی که از قبل در مورد کیفیت کار او تحقیق کرده اید، یک جلسه مشاوره حضوری داشته باشید. در این مراجعه، پزشک به بررسی و معاینه کلی وضعیت فک و دندان‌های شما می‌پردازد و در رابطه با فرایند درمان با شما صحبت می‌کنید. می‌توانید سوالات خود را در این جلسه از پزشک بپرسید و اطلاعات کافی در مورد درمان به دست آورید.

درمان‌های جانبی نظیر کشیدن دندان و پیوند استخوان

در مواردی ممکن است طبق نظر متخصص ایمپلنت، پیش از کاشت ایمپلنت، نیاز به کشیدن دندان یا پیوند استخوان وجود داشته باشد؛ در این صورت ابتدا این درمان‌ها صورت می‌گیرد. ترمیم استخوان چندین ماه طول می‌کشد.

جایگذاری ایمپلنت در استخوان فک

پس از ترمیم و بهبودی کامل استخوان فک، پزشک یک پیچ فلزی از جنس تیتانیوم را در استخوان فک قرار می‌دهد. این پیچ به عنوان پایه‌ای برای کاشت دندان محسوب می‌شود. پس از جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک، مرحله بعد انجام می‌شود.

قرار دادن هیلینگ کپ بر روی پایه ایمپلنت

پس از طی مرحله قبل و جوش خوردن پایه، متخصص ایمپلنت هیلینگ کپ یا تاج موقت را بر روی پایه ایمپلنت قرار می‌دهد. این کار موجب بهبود بافت لثه خواهد شد.

قرار دادن اباتمنت بر روی ایمپلنت

با گذشت ۱۰ تا ۱۴ روز از قرار دادن هیلینگ کپ، پزشک آن را برداشته و اباتمنت را بر روی پایه ایمپلنت کار می‌گذارد.

جای‌گذاری تاج دائمی به روی ایمپلنت

پس از گذشت ۴ تا ۶ هفته، تاج دائمی طراحی و ساخته شده است و متخصص ایمپلنت آن را بر روی ایمپلنت ثابت می‌کند. در واقع در این مرحله تاج دائمی درون اباتمنت توسط دکتر ایمپلنت پیچ شده یا چسبانده می‌شود.

بهترین متخصص ایمپلنت چه خدماتی ارائه میدهد.

خدماتی که بهترین متخصص ایمپلنت ارائه می‌دهد

از مهمترین خدماتی که بهترین متخصص ایمپلنت ارائه میدهد، می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

  • بهترین متخصص ایمپلنت در انجام انواع پروتزهای دندانی شامل ایمپلنت دندان، پروتزهای زیبایی و از تبحر کافی برخوردار است.
  • بهترین دکتر ایمپلنت انواع روش‌های درمانی ایمپلنت را چه برای یک دندان و چه چندین دندان و به صورت پیچیده تر، انجام می‌دهد.
  • یک متخصص ایمپلنت خوب انواع پروتزهای ایمپلنت ثابت و متحرک را به بیمار ارائه می‌دهد.
  • دکتر ایمپلنت توانایی استفاده از روکش‌های مختلف سرامیکی و فلزی را با توجه به شرایط درمان دارد.
  • این پزشک می‌تواند مشکلات دندانی فرد به کمک ارائه انواع روش‌های مدرن و پیشرفته ایمپلنت برطرف کند.
  • بهترین دکتر ایمپلنت انواع درمان‌های زیبایی مانند لمینت دندان با انواع روکش، لمینت‌های موضعی و … را ارائه می‌دهد.
  • پزشک ایمپلنت می‌تواند دردهای مربوط به فک، گیجگاه و لثه را تشخیص داده و درمان کند.

مزایای ایمپلنت و کاشت دندان

مزایای ایمپلنت و کاشت دندان عبارتند از:

طول عمر و ماندگاری بالا

یکی از مزایای بزرگ ایمپلنت، دوام و ماندگاری آن است، به نحوی که یک نوع درمان دائمی محسوب می‌شود.

شباهت بسیار به دندان‌های طبیعی

ایمپلنت دندان می­تواند مانند دندان طبیعی، مشکلات غذا خوردن و یا صحبت کردن فردی که دندان‌های خود را از دست داده، برطرف کند.

پیشگیری از تحلیل استخوان

هنگامی که فرد دندان خود را از دست می‌دهد، به تدریج استخوان اطراف آن دندان تحلیل می‌رود. این عارضه منجر به بیماری‌های پاتولوژیک خواهد شد. ایمپلنت این عارضه را برطرف می‌کند.

جلوگیری از کج شدن دندان‌های مجاور

جای خالی یک یا چند دندان، موجب حرکت و بی‌نظمی دندان‌ها می‌شود. ایمپلنت فاصله خالی را پر کرده و موجب حفظ نظم دندان‌ها می‌شود.

حفظ تقارن صورت

هنگامی که استخوان فک تحلیل می‌رود، ممکن است تقارن صورت نیز با مشکل مواجه شود، این روش درمان با بازسازی استخوان فک تقارن موجب بازگشت و حفظ تقارن صورت می‌شود.

کاندید های مناسب ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای افرادی که دارای ویژگی‌های زیر هستند، مناسب است:

برخورداری از سلامتی کلی خوب و عدم ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت و…‌عدم مصرف مشروبات الکلی یا دخانیات، زیرا این موارد می‌توانند موجب تاخیر یا شکست درمان و بهبودی فرد شوند. عدم ابتلا به بیماری‌های لثه و برخورداری از لثه‌های سالم که بتواند به خوبی از ایمپلنت دندان حمایت کند

دارا بودن استخوان کافی برای پایداری ایمپلنت در فک، چنان چه استخوان فک قوی نباشد، ابتدا پیوند استخوان صورت می‌گیرد و سپس ایمپلنت کاشته می‌شود.

فرد باید به مراقبت کافی از دندان‌های ایمپلنت شده، پایبند و متعهد باشد، زیرا ایمپلنت دندان به رعایت بهداشت دندان نیازمند است و باید با مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و معاینات دوره‌ای از سلامت آن محافظت کرد.

مزیت مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت

برای کاشت دندان به سراغ بهترین جراح ایمپلنت بروید که مشکلات کمتری متوجه دندان های شما شود. درصد موفقیت کاشت دندان در بین این متخصصان بسیار بالاست اما این در صورتی است که مراقبت های درست انجام شود و حادثه ای رخ ندهد که باعث آسیب گردد.
برای مثال سیگار کشیدن بعد از این جراحی از عمده ترین دلایل شکست این جراحی است در حالی طبق گفته ی متخصصان ایمپلنت باید دو ماه سیگار کشیدن دست بکشید تا کار به ترمیم دندان ها نرسد.

ترمیم ایمپلنت و انجام جراحی دوباره

بهترین متخصص ایمپلنت برای تبدیل جراحی ناموفق به جراحی موفقیت‌آمیز، ابتدا پایه قبلی را بر می دارند. استخوان فک را تمیز کرده و در صورت نیاز، جراحی استخوان فک را هم دوباره انجام می‌دهد. بعد از سه ماه پایه ایمپلنت داخل لثه بیمار قرار می گیرد. در این مدت بیمار موظف است بهداشت دهان و دندان را رعایت کند تا از هر گونه التهاب و عفونت در لثه پیشگیری گردد.
مراجعه مرتب به متخصص فک و صورت برای اطمینان از سلامت و عملکرد بهتر ایمپلنت مانع از دوباره‌کاری می گردد. شکستن مواد سفت با دندان باعث شکستن تاج دندان و فشار پایه ایمپلنت به استخوان فک می‌شود. اگر بیمار تمامی توصیه‌های جراح ایمپلنت را به درستی انجام دهد نیازی به جراحی مجدد ایمپلنت نمی باشد.

توصیه‌هایی برای بعد از جراحی ایمپلنت دندان

طبق گفته بهترین متخصص ایمپلنت دندان بیماران بعد از کاشت دندان باید توصیه‌های زیر را رعایت شود:
• از مصرف غذاهای رنگی مثل چای، قهوه و آبمیوه‌های غلیظ خودداری نمایید.
• غذاهای گرم و سرد را با فاصله یک ساعته از هم مصرف کرده تا باعث عفونت لثه نشود.
• استفاده از دهانشویه حداقل یک بار در هفته ضروری است. برای پیشگیری از عفونت لثه استفاده از محلول آب و نمک را ۳ بار در ماه استفاده کنید .
• مسواک و نخ دندان از الزامات حفظ سلامت دهان و دندان است که برای ایمپلنت هم واجب است.

جمع‌بندی

ایمپلنت دندان یک روش عالی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است؛ اما برای انجام این کار باید به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه کنید، تا علاوه بر یک درمان موفق، از ابتلا به عوارض بعدی دور بمانید. همان طور که در این مقاله به آن پرداختیم، یک متخصص ایمپلنت خوب باید دارای ویژگی‌هایی نظیر برخورداری از دانش و مهارت بالا در کار خود باشد و علاوه بر آن بتواند با شما به خوبی ارتباط برقرار کند. توجه داشته باشید که هرگز در انتخاب یک متخصص ایمپلنت خوب، سهل انگاری نکنید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *