جلسه اول لیزر موهای زائد چگونه است؟

برای دانستن این موضوع که چرا بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد نتایج را نمی‌توان مشاهده کرد، باید در ابتدا با چگونگی کارکرد لیزر آشنا شویم. لیزر در همه دنیا به عنوان یک ‌روش ایمن برای حذف موهای زائد شناخته می‌شود.

در این‌ روش نور خارج شده از لیزر فولیکول‌های مو را سوزانده و آن‌ها را ضعیف می‌نماید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها با یک جلسه نمی‌توان تمام فولیکول‌ها را از بین برد و نیاز است تا طول درمان کامل شود. در این مقاله از زیباشیم با ما همراه باشید تا نکات مربوط به جلسه اول لیزر را با شما در میان بگذاریم.

جلسه اول لیزر موهای زائد چگونه خواهد بود؟

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که لازم است در جلسه اول لیزر موهای زائد ۴۰ دقیقه زودتر در کلینیک لیزر حضور پیدا کنید، زیرا ممکن است نیاز باشد تا متخصص، پوست شما را بررسی و در صورت نیاز کرم بی‌حس کننده تجویز نماید. لازم به‌‌ذکر است حتما در صورت داشتن بیماری‌های زمینه‌ای پزشک خود را از آن مطلع نمایید تا از تشدید علائم جلوگیری نماید.

ممکن است در جلسه اول شما محل مورد نظر خود برای لیزر کردن را با تیغ اصلاح نکرده باشید که اصلا جای نگرانی نیست اپراتورهای دستگاه این‌کار را برای شما انجام خواهند داد؛ اما اگر خودتان می‌خواهید اصلاح را انجام دهید لازم است تا نهایت دقت را در انجام این‌کار داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در تهران

قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد چه کارهایی انجام دهیم؟

در بخش زیر قصد داریم به نکاتی که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد انجام دهید اشاره کنیم.

اجتناب از آفتا‌ب‌گرفتن و برنزه شدن

در هنگام آفتاب‌گرفتن و یا برنزه شدن پوست شما به‌دلیل قرار گرفتن در برابر اشعه ماوراء بنفش حساس شده است و تا ۶ هفته نیاز به مراقبت دارد. اگر بلافاصله پوست خود را لیزر کنید، امکان تاول زدن، التهاب پوستی و یا تغییر رنگ دائمی پوست وجود دارد؛ پس بهتر است چند هفته صبر کنید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در غرب تهران

آیا می‌توان بعد از لیزر آفتاب‌گرفت ؟
قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد چه کار کنیم؟

اصلاح محل مورد نظر برای لیزر

بهترین زمان برای اصلاح پوست ۲۴ ساعت قبل از لیزر می‌باشد؛ زیرا در این مدت پوست حساسیت خود را از دست داده و آماده برای لیزر کردن می‌باشد. با این به نکته اشاره کنیم، بهترین نوع اصلاح قبل لیزر استفاده از تیغ یک‌بار مصرف ‌می‌باشد و به هیچ‌ عنوان استفاده از موچین و یا وکس توصیه نمی‌شود.

قبل از لیزر کافئین ننوشید

شاید برایتان جالب باشد اما کافئین می‌تواند پوست شما را در مقابل درد حساس کند. پس این‌ نکته را به خاطر داشته باشید که ۲۴ قبل از لیزر هیچ‌گونه نوشیدنی کافئین دار ننوشید.

مراقبت‌های لازم بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد

در قسمت بالا با ۳ تا از مهم‌ترین نکاتی که باید قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد انجام دهید آشنا شدیم. اما بعد از لیزر باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

با آب داغ دوش نگیرید

باید به این نکته توجه داشته باشید که تا ۴۸ ساعت بعد از انجام لیزر نباید با آب داغ دوش بگیرید. استفاده از آب ولرم مجاز می‌باشد اما بهتر است تا ۲۴ ساعت به هیچ عنوان دوش نگیرید.

حمام کردن بعد از لیزر

موهای زائد ضعیف شده را هرگز از ریشه خارج نکنید.

بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد شاهد ریزش آن‌ها خواهید بود؛ اما باید توجه داشته باشید که این موها باید به صورت طبیعی ریزش داشته باشند، پس از کندن آن‌ها از ریشه خودداری کنید. بهترین روش اصلاح در دوران لیزر موهای زائد، استفاده از تیغ و ژیلت است.

تا ۴۸ ساعت ورزش نکنید.

حتما به خاطر داشته باشید تا ۴۸ ساعت بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد ورزش نکنید و حتی از رفتن به سونا و یا جکوزی خودداری کنید؛ زیرا باعث گرم شدن پوست می‌شود و برای پوستتان التهاب ایجاد می‌کند.

آیا می‌توان بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد آفتاب گرفت؟

برنزه کردن و آفتاب گرفتن قبل و در طول دوره لیزر بسیار خطرناک می‌باشد و می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی برای پوست شما شود؛ پس توصیه می‌شود از انجام آن خودداری کنید. در صورت عدم رعایت آن پوست شما دچار سوختگی شدید و یا حتی ممکن است شاهد عوض شدن دائمی رنگ پوست خود باشد.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله بین جلسات لیزر چقدر است؟

بسیاری از افراد می‌خواهند تنها با یک جلسه لیزر از شر موهای زائد خود خلاص شوند، اما باید بدانید که این امر ممکن نیست و شما باید طول دوره که معمولا بین ۴ تا ۶ جلسه است را طی نمائید و فاصله این جلسات معمولا ۴ هفته می‌باشد.

چکیده مقاله

پس از جلسه اول لیزر موهای زائد هم پوست مثل سایر جلسات نیاز به رسیدگی دارد. شما باید در طول دوره انجام لیزر به تمامی نکات گفته شود توسط متخصص خود دقت نمایید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید در بخش نظرات آن‌ها را با ما در میان بگذارید. همواره آماده شنیدن نظرات شما هستیم.

سوالات متداول

  • چند هفته قبل از لیزر نباید برنزه کنیم؟

با توجه به قرار گرفتن پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش و حساس شدن آن توصیه می‌شود تا ۶ هفته قبل از لیزر، از آفتاب‌گرفتن و برنزه شدن خودداری کنید.

  • آیا امکان دوش گرفتن بعد از لیزر وجود دارد؟

بله، اما توصیه می‌شود با آب ولرم دوش گرفته شود، زیرا گرم شدن محل لیزر شده ممکن است به بافت پوست شما آسیب برساند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *