مجله زیباشیم

لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا نسبت به دیگر نواحی بدن بیشتر مورد استقبال افراد قرار می گیرند. به دلیل ضخامت پوست پا و اینکه کمتر دچار آسیب می‌شوند، لیزر موی زائد پا بیشتر انجام می‌شود. قیمت لیزر موهای زائد پا در مناطق مختلف و با توجه به ویژگی‌های هر کلینیک کاملا متفاوت است. هرچند لیزر موهای زائد بدن (کل بدن) قطعا بیشتر از یک ناحیه خاص خواهد بود. لیزرموهای زائد پایین تنه نسبت به دیگر قسمت‌های بدن ضخامت بیشتری دارد و نسبت نواحی بالای بدن، هزینه آن بیشتر خواهد بود. دقت داشته باشید، امکان لیزر فقط یک ناحیه خاصی از پا وجود دارد. در این مقاله به بررسی عوارض لیزر پا، هزینه لیزر موهای زائد پا و دیگر موارد جزئی می‌پردازیم.

عوارض لیزر پا

عوارض لیزر پا مانند هر قسمت دیگر از بدن وجود دارد. در این قسمت سعی کردیم به بررسی مهمترین آن‌ها بپردازیم. بروز عوارض ناشی از لیزر موهای زائد پا به برخی عوامل بستگی دارد.

اپراتور بی تجربه: اپراتوری که کار شما را انجام می‌دهند اگر تجربه کافی را نداشته باشند، احتمال بروز زخم و تاول روی پوست بیشتر خواهد شد.

طول موج کم: هرچقدر طول موج دستگاه لیزر موهای پایین تنه بیشتر باشد، آسیب‌های وارد شده به بافت پوست بیشتر خواهد بود.

رنگ پوست: شاید جالب باشد که بدانید، هرچقدر پوست تیره باشد، احتمال بروز عوارض پوستی بیشتر است.

عوارض طبیعی: بسیاری از عوارض طبیعی قابل کنترل است. جای نگرانی نیست اگر قرمزی، پوسته پوسته شد و التهاب را روی پوست مشاهده می‌کنید.

لیزر موهای زائد پایین تنه

شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد پا

پیش از اینکه برای درمان موهای زائد اقدام کنید، بهتر است که تمام نکات مربوط به لیزر موهای زائد بدن را بدانید. عوارض‌های بسیاری در مورد لیزر موهای زائد پایین تنه وجود دارد، اما برخی از این عوارض بسیار شایع هستند. یک باور اشتباه وجود دارد که در صورت بروز هر گونه عوارض ناشی از لیزر، احتمالا لیزر موهای زائد مناسب نیست. این در حالی است که بدن به هر چیزی واکنش‌ نشان می‌دهد و هر گونه عوارض نشانه واکنش بدن است. در میان تمام عوارض‌ها، برخی از عوارض طبیعی و برخی به دلیل خطای اپراتور انجام می‌شود.

  • درد هنگام لیزر، قرمز شدن پوست و التهاب
  • پوسته پوسته شدن
  • تیره شدن رنگ پوست
  • هایپوپیگمتیشن
  • هایپرپیگمنتیشن
  • درد هنگام لیزر، قرمز شدن پوست و التهاب

با توجه به اینکه چقدر آستانه تحمل بالایی دارید و میزان ضخامت موهای زائد پا چقدر است، دستگاه لیزر قوی‌تری نیاز دارید. دستگاه‌های لیزر قوی، طول موج بیشتری دارند و این امر باعث بوجود آمدن التهاب، قرمزی و درد می‌شود.

پوسته پوسته شدن

امواج لیزر به عمق پوست نفوذ می‌کند، بنابراین، احتمال از بین بردن یک لایه سطحی پوست وجود دارد. از پوسته پوسته شدن نترسید، چراکه به راحتی ترمیم خواهد شد. با مشورت پزشک می‌توانید از کرم‌های مخصوص استفاده کنید تا سرعت ترمیم پوست را افزایش دهید.

تیره شدن رنگ پوست

این عارضه در طولانی مدت و به میزان بسیار ناچیزی اتفاق می‌افتد. در بسیاری از پوست‌ها قابل دیدن نیست اما به هر حال این میزان اندک تیرگی پوست بوجود می‌آید که با استفاده از متد کرم درمانی می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

هایپوپیگمنتیشن

این عارضه سبب روشن شدن رنگ پوست می‌شود و آثار آن تا مدت‌ها می‌ماند. ممکن است تغییر رنگ پوست برای برخی آزاردهنده باشد. پس از لیزر بدون ضد آفتاب ناحیه تحت درمان را در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید. با توجه به رشد تکنولوژی و فناوری‌ها در تولید دستگاه لیزر با روش خنک‌سازی از روشن شدن رنگدانه پوست جلوگیری می‌کنند.

هایپرپیگمنتیشن

دقیقا برعکس عوارض بالا در لیزر موهای زائد پا ، بسیاری از افراد با افزایش رنگدانه‌ها مواجه می‌شوند. این در حالی است بسیاری که پوست روشن دارند، با تغییر رنگ پوست در طولانی مدت مواجه می‌شوند. برای پیشگیری از این روش حتما با پزشک در این مورد صحبت کنید.

قیمت لیزر دست و پا

هزینه لیزر موهای زائد دست و پا

هزینه لیزر موهای زائد دست و پا مانند دیگر اعضاء بدن به عواملی بستگی دارد. به نسبت این عوامل ممکن است هزینه بالا یا مقرون به صرفه باشد. عواملی که بر قیمت لیزر دست و پا تاثیر گذار است را در زیر نام می بریم:

  1. دستگاه لیزر
  2. مهارت اپراتور و کادر درمانی
  3. مجهز بودن کلینیک لیزر

دستگاه لیزر

دستگاه‌های لیزر انواع گوناگونی دارند، بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ۲۰۲۳ را به طور کامل با تمام عوارض و مزایا شرح دادیم تا هنگام انتخاب مرکز لیزر موهای زائد پا ، دستگاه مناسب را انتخاب کنید.

مهارت اپراتور و کادر درمانی

کادر درمانی علاوه بر اینکه بر قیمت لیزر دست و پا تاثیر دارد، کیفیت را بالا می‌برد و عوارض ناشی از خطا را کاهش می‌دهد. انتخاب بهترین مراکز لیزر تهران با این ویژگی‌ها به کمک زیباشیم کار ساده‌ای است. فقط لازم است، منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا بیش از ۱۰ کلینیک را به شما پیشنهاد بدهیم.

مجهز بودن کلینیک لیزر

تجهیزات روز در پزشکی به سهولت انجام کار پزشک کمک می‌کند و دریافت نتیجه رضایت بخش کمک می‌کند. با توجه به رنگ پوست، ضخامت موهای زائد دستگاه‌ها و تجهیزات جدیدی طراحی و تولید شده است. بنابراین، مجهز بودن کلینیک لیزر را جدی بگیرید.

لیزر پا شامل چه قسمت‌هایی است؟

لیزر موهای زائد پایین تنه در برخی از کلینیک‌ها شامل لیزر موهای زائد واژن  هم می‌شود اما معمولا منظور از پایین تنه، لیزر موهای زائد پا است. موهای زائد پا شامل چند ناحیه از پا می‌شود. لیزر ران پا، لیزر ساق پا و لیزر پا کامل که هزینه هر کدام متفاوت است و در صورتی که بخواهید ناحیه واژن را لیزر کنید می‌توانید از خدمات لیزر کمر به پایین استفاده کنید. معمولا انتخاب یک ناحیه کامل هزینه مقرون به صرفه‌ای نسبت به هر بخش به صورت جداگانه دارد. به همین دلیل بیشتر کلینیک‌ها و مراکز لیزر به مراجعین پیشنهاد می‌کنند یک ناحیه به صورت کامل را انتخاب کنند.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی لیزر موهای زائد پرداختیم، برای این کار مراجعه به بهترین کلینیک‌ها را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در سایت‌های معرفی مانند زیباشیم با توجه به محدود مورد نظر، مرکز مناسب را انتخاب کنید. قیمت لیزر دست و پا را ارزیابی کردیم و در انتخاب دستگاه مناسب شما را راهنمایی کردیم. امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد پا

قیمت لیزر موهای زائد پا چقدر است؟

قیمت لیزر موهای زائد پا به بسیاری عوامل بستگی دارد که مهمترین آن، دستگاه‌های لیزر است. با توجه به تجهیزات، و خدماتی که ارائه می‌شود، قیمت تعیین می‌شود.

عوارض لیزر موهای زائد پا چیست؟

از بین بردن موهای زائد پا با لیزر درمانی مانند دیگر نواحی شامل عوارض است، میزان عوارض تا حد زیادی به عملکرد، تجربه و مهارت کادر درمان مرتبط است.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا