لیزر موهای زائد بدن: هزینه، عوارض و مراقبت ها

دستگاه لیزر موهای زائد دارای یک پرتو نوری بسیار پر انرژی است و دارای ویژگی‌های فیزیکی خاصی است. این پرتو نوری پس از برخورد با ملانین باعث تخریب فولیکول‌های مو می‌شود و پس از تخریب فولیکول مو دیگر قادر به ایجاد تار مو نمی‌باشد. لیزر باعث می شود دیگر در آن منطقه مو رشد نکند و باعث حذف موهای زائد می‌شود.

افراد مختلف روش‌های متفاوتی را برای حذف موهای زائد استفاده می‌کنند و استفاده از لیزر موهای زائد برای حذف موهای زائد یکی از محبوب‌ترین و موثر‌ترین روش‌ها است به شرط آنکه در بهترین مرکز لیزر در تهران انجام شود تا عوارض لیزر کاهش یابد.

لیزر موهای زائد یا لیزر بدن چیست؟

در این حالت، دستگاه‌ لیزر با ایجاد اشعه در پوست، باعث حرارت می گردد تا این نور مو را به طور کامل می سوزاند و رویش مجدد موی زائد را تضعیف می کند. براساس یک بازه زمانی مشخصی فولیکول ها به طور کامل از بین رفته و لیزر با نوری که می تابد به روی هر چیز تیره ای در پوست تاثیر می گذارد. برای همین است که هر چقدر موی بدن تیره تر باشد، لیزر اثر گذاری بیشتری دارد.

دستگاه های لیزر به طوری طراحی شده است که پرتوی نور طول معین و انرژی مشخصی را تولید کند و این پرتوها باید روی فولیکول های مو تاثیر بگذارد و باعث آسیب باقی نواحی نگردد و به عمق پوست نفوذ نکند. به همین خاطر دستگاه هایی که برای لیزر موهای زائد استفاده می شوند، نه تنها باعث آسیب به پوست نخواهد، شد بلکه باعث جوانسازی پوست می گردد.

لیزر موهای زائد یا لیزر بدن چیست ؟

هزینه و قیمت لیزر کل بدن ۱۴۰۲

از موارد مهمی که برای افراد سوال می شود قیمت لیزر موها زائد است. شما می توانید هزینه لیزر موهای زائد را در هر کلینیک از اپراتور بپرسید اما در کل قیمت لیزر بدن با توجه به موارد زیر قابل قیاس است:

 • دستگاه استفاده شده در کلینیک لیزر موهای زائد

هر چقدر دستگاه به روزتر و جدیدتر باشد، قیمت لیزر موهای زائد آن بیشتر است. در نتیجه خدماتی که با این دستگاه انجام شود، گران تر است. همینطور سرویس و تعمیرات این دسته از دستگاه ها، پر هزینه تر است.

 • مهارت، تجربه کادر کلینیک

مطمئنا همه می خواهند تا خدمات لیزرشان بدون هیچ مشکل جانبی انجام شود. وقتی اپراتور لیزر حرفه ای باشد، احتمال بروز هر خطری کمتر است. همینطور لیزر سریع و با دقت صورت می گیرد.

 • ناحیه مورد نظر برای لیزر

این مسئله هم یکی از عوامل تاثیرگذار به روی قیمت لیزر موهای زائد است. برای مثال لیزر زیر بغل به خاطر محدوده کمتری که در برمیگیرد، ارزان‌‌تر از لیزر پا است. همینطور تراکم مو در هر ناحیه در قیمت، زمان و نتیجه لیزر دخیل است.

هزینه و قیمت لیزر کل بدن ۱۴۰۲
هزینه و قیمت لیزر کل بدن ۱۴۰۲

جدول قیمت لیزر موهای زائد بدن

نواحی

قیمت ( از بیشتر به کمتر)

فول بادی

۱۲۰۰۰۰۰ – ۲۰۰۰۰۰

پا

۳۰۰۰۰۰-۶۰۰۰۰۰

دست کامل

۲۵۰۰۰۰-۳۵۰۰۰۰

زیر بغل و بیکینی

۲۰۰۰۰۰-۶۰۰۰۰۰
صورت

۲۰۰۰۰۰-۳۰۰۰۰۰

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر موهای زائد از سطح پوست به ساقه مو رسیده و به سمت فولیکول های مو می رود که میتوانید آن را به راحتی از روی پوست مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که قبل از درمان باید حتما ناحیه تحت درمان را با تیغ اصلاح کنید. در بعضی از نقاط که دارای پوست حساس‌تری نسبت به بقیه نقاط است، نیاز به ژل یا کرم بی‌حسی است؛ پس توجه داشته باشید که نیم ساعت قبل از انجام لیزر از کرم بی‌حسی استفاده کنید تا در طول انجام درمان متوجه درد یا ناراحتی نشوید.

مطلب پیشنهادی: انواع کرم و پماد بی حسی لیزر

کاربرد لیزر موهای زائد

کدام نواحی لیزر موهای زائد پرطرفدار است؟

این روش یکی از موثرترین و عالی‌ترین روش برای از بین بردن موهای زائد است. قسمت‌های مختلف بدن دارای موهای ضخیم و نازک است که با مراجعه به پزشک می‌توانید از این موضوع که کدام قسمت از بدن مناسب برای انجام درمان است، اطمینان حاصل کنید.

لیزر موهای زیر بغل

لیزر موهای زیر بغل که معمولا دارای موهای ضخیم تری نسبت به سایر قسمت های بدن است، در همان جلسات ابتدایی تاثیر آن قابل مشاهده است.

لیزر موهای زائد دست و پا

موهای زائد از مچ تا آرنج اکثرا ضخامت بیشتری نسبت به سایر قسمت های دست دارد که باعث می‌شود  به نتیجه بهتری  نسبت به لیزر بازو برسید.

پا از دیگر قسمت‌های بدن است که با خیال راحت از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد این قسمت می‌توانید استفاده کنید؛ زیرا دارای موهای ضخیم و تیره است که از همان جلسات اولیه درمان می‌توانید شاهد نتیجه شگفت انگیز لیزر باشید.

لیزر موهای زائد بیکینی (واژن)

موهای بیکینی اغلب شبیه پاها و زیر بغل، دارای موهای تیره و ضخیم و یکی از قسمت‌هایی است که بهترین نتیجه را در لیزر موهای زائد می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم در لیزر موهای زائد بیکینی برای نتیجه گیری بهتر

لیزر موهای صورت

موهای زائد روی صورت می‌تواند ظاهر ناخوشایندی را برای افراد ایجاد کند؛ از این رو افراد به دنبال راهی دائمی برای حذف موهای این ناحیه هستند. برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است موهای این ناحیه ضخیم و تیره باشد ولی با موهای ظریف و نازک هم می‌توان به نتیجه مطلوب و دلخواه رسید.

نکته حائز اهمیت این است که برای رسیدن به بهترین نتیجه باید صبر بیشتری داشته باشید و همچنین ممکن است فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت بیشتر از سایر دیگر قسمت های بدن باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در شمال تهران

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

دستگاه‌های لیزر موهای زائد دارای انواع مختلفی است که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

 • الکساندرایت: یکی از سریع‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد است و یکی از محبوب ترین دستگاه ها در این زمینه به شمار می‌رود.
 • دایود: این نوع از دستگاه نسبت به دستگاه الکساندرایت دارای طول موج نوری بیشتری است و به عمق پوست نفوذ می‌کند.
 • روبی: این نوع از دستگاه یکی از قدیمی ترین دستگاه ها است که باعث تیره شدن پوست می شود.
 • IPL: این دستگاه چندین طول موج نور مختلف را به فولیکول‌های مو در سطوح مختلف پوست می‌رساند.

مطلب پیشنهادی: بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

هر کدام از دستگاه های لیزر خاصیت خودش را دارد؛ دستگاه های ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM برای هر پوست و مویی مناسب می باشد. اما به طور کل برای لیزر موهای بور بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، دستگاه الکساندرایت کندلا می باشد و برای پوست روشن ولی با موی تیره دستگاه الکساندرایت و دایود مناسب تر است.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مراقبت خاصی نمی خواهد و با رعایت برخی از موارد می توان نتیجه بهتری را کسب کرد:

 • بعد از مصرف داروهای راکوتان یا مورد دیگر با پزشک خود مشورت نمایید.
 • از قرارگیری مستقیم در برابر آفتاب خودداری نمایید
 • ۲۴ ساعت قبل از لیزر موهای مورد نظر خود را شیو نمایید.
 • در نواحی که پوست حساس تر است از پماد زینک استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: بهترین مرکز لیزر در غرب تهران

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر درمانی که به عنوان یک روش زیبایی شناخته میشود، فولیکول های مو را با پرتوهای متمرکز نور مورد هدف قرار داده و باعث کاهش طولانی مدت رشد موهای زائد میشود. با این حال که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، این روش کاملا امن و موثر در نظر گرفته میشود؛ اما با این حال عوارضی مرتبط با لیزر موهای زائد وجود دارد که در این قسمت آنها را بررسی میکنیم.

شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد قرمزی موقت پوست میباشد که در ناحیه لیزر شده رخ میدهد. تورم خفیف و حساسیت پوستی نیز عوارض متداولی هستند که پس از لیزر مشاهده میشوند. برخی افراد نیز احتمال دارد تیره شدن یا روشن شدن رنگ پوست را تجربه کنند، به خصوص افرادی که رنگ پوستشان تیره تر است.

گاهی در موارد کمی نیز ممکن است زخم در ناحیه لیزر ایجاد شود یا بافت پوست تغییر کند. برای به حداقل رساندن تمام این عوارض، لازم است تا از دستورالعمل های مراقبت پس از درمان که پزشک یا تکنسین به شما ارائه میدهد را به خوبی و تمام و کمال رعایت کنید. به طور کلی عوارضی که تا اینجا ذکر شد، اکثرا عوارض موقتی هستند و طی چند روز یا چند هفته خود به خود برطرف میشوند.

آیا لیزر سرطان زاست؟

سرطان زا بودن لیزر یک شایعه است و هیچ دلیل علمی برای قبول این نظر نیست. زیرا لیزر یکی از روش های درمانی رایج برای از بین رفتن موهای زائد است و پزشکان از آن به عنوان یک روش ایده آل استفاده می کنند. انرژی موجود در نور لیزر به طور سطحی است و به عمق پوست وارد نمی شود.

لیزر موهای زائد چیست؟

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

همانطور که واضح است، لیزر موهای زائد بدن یکی از روش‌های عالی، دارای نتیجه طولانی مدت برای موزدایی صورت و بدن است و همچنین این دستگاه دارای مزایای مختلفی است که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 • دقت عالی: دستگاه های لیزر موهای ضخیم را به طور دقیقی هدف قرار می دهند.
 • سرعت زیاد: هر پالس لیزر روی چند فولیکول تاثیر دارد.
 • نتیجه موثر: طی تحقیقات انجام شده بیشتر زیباجویان به طور متوسط بعد از ۴ تا ۶ جلسه شاهد ریزش موهای خود به طور دائمی خواهند بود.

لیزر موهای زائد مردان (آقایان)

بهترین مزیت لیزر موهای زائد آقایان این است که دیگر نیازی به اصلاح یا اپیلاسیون ندارید که می تواند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه گردد و سبب افزایش بهداشت فردی می شود.

مزیت دیگر این موضوع این است که دیگر فرد مجبور نیست با موهای رشد کرده سرو کله بزند. افرادی که پرمو هستند باعث می شود در فصل گرما و با وجود دئودورانت و نظافت شخصی بدن بوی ناخوشایندی داشته باشد به علت آن که مام و اسپری به دلیل وجود مو نمی توانند بر روی پوست بمانند.

همینطور در برخی آقایان به خاطر وجود موهای ضخیم در بخش باسن ایجاد فیستول مویی و کورک در صورت برگشتن مو به داخل پوست را افزایش خواهد داد.

عوارض لیزر موهای زائد

بهترین سن لیزر موهای زائد

بهترین سن برای لیزر موهای زائد زمانی است که هورمون های بدن به حالت پایدار رسیده است و این اتفاق در بازه زمانی ۱۷ تا ۱۹ سالگی می باشد. توصیه می شود که لیزر برای افرادی که زیر سن ۱۳ سال هستند انجام نشود اما می توان ۱۴ سالگی را حداقل سنی دانست که می توان لیزر موهای زائد را انجام داد.

اما در کل برای لیزر موهای زائد محدودیت سنی نیست اما به این معنا نیست که نوجوانان می توانند از سن پایین برای لیزر موهای زائد خودشان اقدام نمایند. با اینکه اینکار از لحاظ پزشکی مشکلی ایجاد می کند ولی عاملی که باعث می شود لیزر موهای زائد بهتر عمل نماید، به تعادل رسیدن هورمون ها است. بر اساس نظریه متخصصان بهترین سن برای لیزر ۱۸ سالگی است، تا هورمون ها به تعادل رسیده باشد.

همچنین خانم ها علاوه بر رسیدن به ثبات هورمونی، نباید هیچ بیماری هورمونی مثل سندروم تخمدان داشته باشد، زیرا در این صورت نه تنها در لیزر تاثیری ندارد بلکه باعث ضخامت موها می شود.

چکیده مقاله

لیزر موهای زائد می‌تواند تا ۹۰% از موهای زائد را از بین ببرد ولی امکان از بین بردن کامل موها وجود ندارد. همچنین لیزر موهای زائد روی انواع رنگ‌های پوست نتیجه متفاوتی به همراه دارد، بنابراین قبل از انجام لیزر حتما با پزشک خود مشورت کنید تا روند درمان را به طور کامل برای شما شرح دهد.

سوالات متداول

 • آیا لیزر موهای زائد در بارداری خطرناک است؟

تا به الان هیچ تحقیقی درباره خطرناک بودن لیزر موهای زائد در دوران بارداری وجود ندارد. از جایی که لیزر موهای زائد با گرم کردن فولیکول‌های مو عمل خواهد کرد، از نظر تئوری خطر آسیب رساندن به جنین وجود دارد. برای همین بهتر است در دوران بارداری از لیزر موهای زائد خودداری نمایید.

 • چند جلسه بعد تاثیر لیزر موهای زائد ظاهر می شود؟

حداقل ۶ تا ۸ جلسه برای از بین بردن ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد نیاز است با این حال معمولا نتیجه و همچنین رشد موها به هورمون های فرد نیز بستگی دارد که یک فرد با فرد دیگر متفاوت است.

 • لیزر موهای زائد تا چه زمانی ماندگار و همیشگی است؟

نتیجه لیزر موهای زائد برای اغلب افراد ماه ها و یا حتی سال ها ماندگار است و در بعضی افراد موها ممکن است رشد مجدد داشته باشد. با این حال اگر، می خواهید نتیجه خوبی از این روش کسب کنید باید هر چندماه یک بار برای شارژ مجدد اقدام کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *