فاصله بین جلسات لیزر چقدر باید باشد؟

لیزر موهای زائد یک روش مطلوب برای از بین بردن موهای زائد است. پیروی از برنامه درمانی مناسب برای اطمینان از کسب نتیجه مناسب بسیار مهم است. از مهم ترین نکاتی که باید بدانید، فاصله بین جلسات لیزر است. همینطور اینکه تعداد جلسات لیزر در مجموع چند جلسه است در نتیجه ی انتهایی تاثیر زیادی دارد. در این مقاله به شما در همین راستا راهنمایی خواهیم کرد.
فاصله بین جلسات لیزر بخ عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله آن ناحیه تحت درمان و رشد موی فرد و… می باشد. به طور کل توصیه می کنیم بین جلسات لیزر موهای زائد ۴ تا ۶ هفته صبر نمایید. این مدت به دلایل زیر مهم است:
۱. روند بهبود طبیعی در بدن انجام می شود.
۲. به فولیکول های مو اجازه داده می شود تا چرخه رشد مو طی شود تا لیزر بتواند فولیکول های مویی که در مرحله رشد هستند را هدف قرار دهند.

مدت زمان بین جلسات لیزر به طور معمول چقدر است؟

مدت زمان بین جلسات لیزر به طور معمول چقدر است؟

مدت زمان بین جلسات لیزر باید بین ۴ تا ۶ هفته باشد. فاصله بین جلسات به پوست اجازه می دهد تا روند طبیعی بهبود بدن انجام شده و فولیکول های مو رشد خود را طی کرده تا فولیکول های در حال رشد هدف قرار گیرند.
مدت زمان بین جلسات لیزر موهای زائد بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله آن:
• دستگاه مورد استفاده برای لیزر موهای زائد
• ناحیه ای که لیزر می شود.
• چرخه رشد موی فرد
• نوع پوست
بهتر است تا درباره این موضوع پزشکتان دستور داده تا طبق آن به جلسات لیزر بروید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در تهران

بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر

بهترین فاصله بین جلسات لیزر ۴ تا ۶ جلسه است. مدت کمتر از این باعث می شود تا فولیکول های مو در فاز رشد نامناسبی باشند که می تواند اثربخشی لیزر را کاهش دهد. انتظار بیشتر از ۶ هفته به فولیکول های مو اجازه داده تا دوباره رشد کرده تا روند درمان طولانی تر شود.

بهترین فاصله بین جلسات لیزر موهای صورت

جلسات لیزر صورت در ۴ هفته برنامه ریزی می گردد. بنابراین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت با توجه به رشد موهای فرد می تواند متفاوت باشد.

بهترین فاصله زمانی بین جلسات لیزر

بهترین فاصله بین جلسات لیزر بیکینی

برای لیزر موهای زائد بیکینی، معمولا بین ۴ تا ۷ هفته صبر می کنند. این موضوع به این خاطر است که فولیکول های مو در ناحیه ی بیکینی به طور چرخه ای رشد می کنند و انتظار برای این مدت زمان به لیزر اجازه داده تا فولیکول های در حال رشد هدف قرار داده شوند.
مدت کمتر از این زمان باعث شده تا فولیکول های مو در فاز رشد نامناسبی باشند که می تواند اثربخشی لیزر را کاهش دهد. انتظار بیشتر از ۶ هفته به فولیکول های مو اجازه میدهد تا دوباره رشد کند تا روند درمان طولانی تر گردد.

اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد چه می شود؟

اگر فاصله ی بین جلسات لیزر کمتر باشد شاید فولیکول های مو در مرحله رشد نباشند که می تواند درمان را کم اثر نماید. همچنین انتظار کمتر از این عوارض جانبی مثل کبودی و تورم پوست را به همراه دارد.
خطرات عدم انتظار بین جلسات لیزر می تواند به شرح زیر باشد:
بروز عوارض جانبی مثل کبودی و قرمزی پوست
ممکن است تعداد جلسات لیزر بیشتری را برای درمان بخواهد.
احتمال ایجاد زخم

اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد شود چه می شود؟

برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم اگر فاصله ی بین جلسات لیزر بیش از حد باشد، می تواند باعث کاهش اثربخشی گردد. چرخه رشد مو به فرد وابسته است و مهم است که توصیه های پزشک خود را درباره زمان بندی درمان اجرا کنید.

حداقل تعداد جلسات لیزر چقدر است؟

حداقل تعداد جلسات لیزر چقدر است؟

تعداد جلساتی که برای لیزر موهای زائد باید رفت با توجه به ناحیه تحت درمان، رنگ مو و ضخامت آن تعیین می شود. برای بیشتر افراد، جهت دستیابی به کاهش موهای زائد، ۶ تا ۸ جلسه لازم است. با این حال، برخی از افراد به جلسه های بیشتری نیاز دارند و برخی ممکن است نتایج لیزر را با درمان کمتری ببینید.
جدول کلی تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای هر ناحیه :

زیر بغل

۶-۸ جلسه

ناحیه بیکینی

۶-۸ جلسه

پاها

۶-۱۰ جلسه

بازوها

۶-۸ جلسه

صورت

۶-۱۰ جلسه

عواملی که روی تعداد جلسات لیزر موهای زائد تاثیر دارد:

  • ناحیه ای از بدن که تحت درمان لیزر است: برخی نواح از بدن به جلسات بیشتری نیاز دارد.
  • ضخامت و رنگ مو: موهای تیره تر و ضخیم توسط لیزر موهای زائد هدف قرار میگیرند تا موهای روشن.
  • چرخه رشد موهای زائد: موی زائد به صورت چرخه ای رشد دارد که شامل مراحل رشد، استراحت و ریزش است.

لازم است بدانید که لیزر موهای زائد یک راه دائمی نیست. موهای زائد می تواند دوباره رشد کند. به خصوص در مناطقی که چرخه رشد مو نامنظم است. اما با این حال کسانی که تحت درمان لیزر موهای زائد هستند، کاهش قابل توجهی از ریزش مو را تجربه می کنند.

سوالات متداول

دیدن نتایج لیزر موهای زائد چه مدت طول می کشد؟

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد را میتوان بعد از جلسه اول مشاهده کرد. با این حال، معمولا تا دو یا سه هفته طول می کشد.

آیا شیو بین جلسات لیزر مناسب است؟

شیو بین جلسات لیزر موهای زائد مشکلی ندارد. همچنین بهتر است در طول فاصله بین جلسات لیزر ناحیه مورد نظر را اصلاح نمایید تا لیزر به فولیکول های مو برسد و آنها را از بین ببرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *