چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

لیزر موهای زائد یکی از روش های رفع موهای زائد است و برای کسانی که از موهای زائد بدن خودشان خسته اند، راه نجات است! مثل دیگر درمان های پزشکی برای اینکه بهترین نتیجه را به دست آورید، ملزم به رعایت نکات و قوانین مراقبتی هستید. از نکاتی که درباره لیزر واجب است، مربوط به اصلاح و شیو قبل و بعد از لیزر موهای زائد است. یکی از سوالات پرتکراری که در زمینه لیزر موی زائد پرسیده می شود، این است که: چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

در این مقاله از زیباشیم به در مورد شیو بعد از جلسه لیزر موی زائد صحبت خواهیم کرد.

 

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر می توان شیو کنیم؟

موردی که باید درباره لیزر بدانید این است که با یک جلسه لیزر جواب نمی گیرید و با رشد موهای بدنتان نیاز به اصلاح مجدد دارید. از مهم ترین نکاتی که درباره لیزر مهم است و حتما هر مرکز لیزری به شما گوشزد خواهد کرد، شیو موهای زائد با ژیلت است؛ اما شاید بعدا از خود بپرسید که بهتر است چند روز بعد لیزر شیو کنیم؟ بعد از جلسه اول و دیگر جلسات، بهتر است چند روز به پوست خودتان استراحت دهید و بین ۱ تا ۱۰ روز بعد لیزر شیو کنید. بهتر است برای جلوگیری از تحریک پوست بین ۷ تا ۱۰ جلسه صبر کرده و بعد به اصلاح موهای زائد خودتان اقدام نمایید.

نکات ضروری شیو بعد از اولین جلسه لیزر

  • صبر کنید و اجازه دهید تا پوست شما کامل استراحت نماید و بعد شیو نمایید.
  • تا ۷ روز اول بعد از لیزر موهای زائد، پوست در حساس ترین حالت خود قرار دارد و تراشیدن با ژیلت باعث جوش خواهد شد.
  • معمولا بعد از لیزر، موهای زائد برخی نواحی از بدن شروع به ریزش می کند. کسانی که این نقاط سیاه را میبینند به سراغ ژیلت می روند ولی بهتر است اول اسکراب نمایید تا ببینید موهای سست شما میریزد یا خیر.
  • هرگز بین جلسات لیزر به جز ژیلت از چیز دیگری استفاده نکنید.نکات مهم شیو بعد از جلسه اول لیزر

چند ساعت قبل از لیزر باید شیو نمود؟

بیشتر افراد برای اینکه به بهترین نتیجه برسند به ۴ الی ۶ جلسه نیاز دارند و به دلیل اینکه دستگاه لیزر تنها فولیکول های مشکی مو را می سوزاند، اپیلاسیون که کندن موهای زائد از ریشه مو است، اصلا عمل درمانی خوبی نیست.

رشد موهای زائد روی پوست برای برخی قابل تحمل نمی باشد؛ اما برای اینکه لیزر به خوبی عمل کند، باید ریشه مو را هدف قرار دهد. تنها روشی که برای اصلاح مو انجام می شود، ژیلت است.

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

زمان مناسب شیو قبل لیزر، ۲۴ ساعت قبل از لیزر درمانی است. به دلیل اینکه پوست فرصت کافی دارد تا التهاب شیو را جبران نماید و زمان کافی برای رشد مو نیست. از ژیلت جدید برای شیو هر بار استفاده کنید تا بریدگی ایجاد نکند. هنگام اصلاح از آب خنک استفاده کنید تا منافذ پوست بیش از حد باز نشوند.

استفاده از ژیلت بعد از لیزر

بعد از لیزر موهای زائد بهتر است که از پوست خودتان مراقبت نمایید و از محصولاتی که پوست را تحریک می کند، استفاده نکنید. هنگام استفاده از تیغ های ژیلت توصیه می گردد که از تیغ تیز و تمیز استفاده کنید و در جهت رویش موها بتراشید تا پوست تحریک نشود. همچنین استفاده از کرم یا صابون برای روان سازی پوست خیلی مهم است.

مطلب پیشنهادی: بهترین مرکز لیزر در تهران

نحوه اصلاح با ژیلت بعد از لیزر مو‌های زائد

اگر بعد از لیزر موهای زائد رشد موهای زائد رخ داد، مهم است که آن به طور امن و موثر اصلاح کنید. استفاده از تیغ ملایم و تیغ برقی برای جلوگیری از تحریک پوست بهتر است. گزینه دیگر استفاده از کرم موبر است که می تواند موهای زائد را بدون آسیب حل نماید. مشاوره با ارائه مراقبت های بهداشتی یا تکنسین لیزر می تواند راهنمایی های خوبی درباره اصلاح به شما ارائه نماید.

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

سوالات متداول

بین جلسات لیزر چند بار میتوان شیو کرد؟

توصیه می شود ۲ بار بین هر دو جلسه لیزر، موهای بدن خود را شیو کنید. اما در نهایت محض اطمینان برای تعداد شیو کردن بین جلسات از اپراتور خود سوال بپرسید.

شیو بعد از اولین جلسه لیزر چگونه است؟

معمولا تا ۱۰ روز بعد از لیزر شاهد ریزش موهای زائد هستید، اما در جلسات اول تمامی موهای بدن ریزش ندارد. به همین دلیل هر جلسه فقط برخی فولیکول در برخورد با لیزر آسیب می بیند و دیگری رشدی ندارد. شیو بعد از جلسه اول ضروری نیست ولی اگر اصرار به شیو کردن دارید می توانید چند روز بعد اینکار را انجام دهید.

موها تا چه مدتی بعد از لیزر می ریزند؟

مقدار مویی که بعد از لیزر میریزد نسبت به هر بدن متفاوت است . اگر جلسات لیزر به طور منظم طی شود بسیار زود متوجه افزایش ریزش موهای زائد خودتان می شوید. معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز پس از لیزر، روند ریزش موها شروع می‌شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *