هزینه و قیمت لیزر کل بدن ۱۴۰۲

همه افراد خواستار داشتن پوستی شفاف و تمیز هستند و وجود موهای زائد بر روی پوست بدن، برای بسیاری از افراد خوشایند به نظر نمی­رسد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، لیزر موهای زائد یک روش ایمن، کاربردی، بدون دردسر و مقرون به صرفه برای از بین بردن موهای زائد بدن محسوب می‌شود. می‌توان با استفاده از لیزر و رفع موهای زائد به صورت دائمی و ماندگار، ظاهر پوست را بسیار بهبود بخشید. به همین جهت افراد زیادی برای لیزر موهای زائد بدن خود به مراکز لیزر مراجعه می‌کنند.

از جمله مواردی که قبل از انجام لیزر برای افراد حائز اهمیت است، هزینه لیزر موهای زائد بدن می‌باشد. به همین دلیل در این مقاله به هزینه لیزر موهای زائد بدن و عوامل تاثیرگذار بر آن، می­پردازیم. برای آگاهی بیشتر از این موضوع، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لیزر موهای زائد بدن

عوامل تاثیرگذار بر هزینه لیزر موهای زائد بدن

در گذشته هزینه لیزر موهای زائد بدن را با توجه به تعداد شات‌های دستگاه لیزر که برای مشتری استفاده می‌شد، محاسبه می‌کردند. اما امروزه چنین نیست و هزینه لیزر بر اساس عواملی نظیر ناحیه‌ی تحت درمان و جنسیت فرد تعیین می‌شود. به عنوان مثال، میزان هزینه لیزر قسمت‌های مختلف بدن در خانم‌ها و آقایان با یکدیگر متفاوت است.

به طور کلی می‌توان عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای زائد بدن را به سه بخش تقسیم کرد: نوع دستگاه لیزر، میزان مهارت و تجربه‌ی پزشک و اپراتورهای لیزر و همچنین نوع ناحیه‌ی تحت درمان و وسعت آن. نوع دستگاه لیزر و مهارت و تجربه کادر درمان، تعیین کننده قیمت پایه‌ی هزینه لیزر می‌باشند. پس از تعیین قیمت پایه، با توجه به ناحیه تحت لیزر و جنسیت فرد قیمت نهایی تعیین می‌شود. بدیهی است که هر چه کادر درمانی و تکنسین‌های لیزر از مهارت و تجربه بیشتری برخوردار باشند، هزینه لیزر موهای زائد بدن افزایش می‌یابد.

دستگاه لیزر

با پیشرفت روز به روز علم و تکنولوژی، امروزه دستگاه‌های لیزر پیشرفته‌تر و موثرتری به بازار عرضه شده اند. هرچه در یک مرکز لیزر، دستگاه‌های جدیدتر و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری به کار گرفته شود، هزینه لیزر موهای زائد بدن افزایش می‌یابد.

دستگاه‌های لیزر دارای تنوع بالایی هستند، در این میان، سه نوع دستگاه لیزر با اختلاف زیادی نسبت به سایر دستگاه­ها، بهتر عمل می‌کنند. در یک مرکز درمانی مجهز و مدرن، انواع این دستگاه‌های لیزر وجود دارند، تا آن مرکز بتواند هر نوع رنگ پوست و مویی را برای لیزر درمانی، تحت پوشش قرار دهد.

مطلب پیشنهادی: بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ۲۰۲۳

لیزر الکساندرایت

یکی از بهترین و کارآمدترین تکنولوژی‌های لیزر در جهان، لیزر الکساندرایت است. لیزر الکساندرایت را می‌توان برای لیزر بخش‌های وسیع‌تری از بدن به کار برد. دستگاه الکساندریت بر روی موهای نازک و پوست‌های روشن اثربخشی خوبی دارد؛ بنابراین برای این گروه از افراد مناسب است. در افرادی که دارای پوست تیره تری هستند، استفاده از لیزر الکساندریت می‌تواند ایجاد لکه­ های پوستی را به دنبال داشته باشد؛ همچنین برای رفع موهای زائد در این افراد، به خوبی عمل نمی‌کند.

لیزر دایود

دستگاه‌های لیزر دایود با دارا بودن سرعت بالای دوره‌های تابش، موجب اثربخشی سریع‌تر و کوتاه شدن جلسات لیزر درمانی می‌شوند. به همین دلیل می‌توان دستگاه لیزر دایود را نسبت به سایر دستگاه‌ها در رفع موهای زائد، موثرتر به شمار آورد. اما در کنار تاثیر سریع تر، دارای عوارض جانبی و درد بیشتری نیز می‌باشد. دلیل این امر سرعت دوره‌های تابش اشعه لیزر در این دستگاه است.

دستگاه لیزر موهای زائد

لیزر ان دی یاگ

این نوع دستگاه لیزر برای هر نوع رنگ پوستی قابل استفاده است، اما برای افرادی که پوست تیره‌تری دارند، انتخاب مناسب‌تری است. لیزر ان دی یاگ به دلیل برخورداری از طول موج بالا، به تعداد تابش‌های کمتری برای اثرگذاری بر روی فولیکول موهای زائد نیاز دارد، بنابراین طول دوره درمان را کاهش می‌دهد. می‌توان از لیزر ان دی یاگ برای رفع موهای نواحی وسیعی از بدن استفاده کرد.

لیزر دکا

لیزر دکا یک دستگاه پیشرفته است که تکنولوژی لیزر ان دی یاگ و الکساندرایت را همزمان در خود دارد. این لیزر دو طول موج متفاوت را تولید می‌کند و از معدود دستگاه‌های لیزری است که از این توانایی برخوردار است. با استفاده از لیزر دکا می‌توان گستره وسیع‌تری از افراد را با انواع پوست و مو، تحت لیزر درمانی قرار داد.

مهارت اپراتور

در لیزر موهای زائد، نوع دستگاه لیزر در اثربخشی درمان موثر است، اما چنان چه تیم درمان و اپراتورهای لیزر از مهارت و تجربه کافی در رابطه با کار با دستگاه‌های لیزر برخوردار نباشند، می‌توانند صدمات جبران ناپذیری به سلامت افراد وارد کنند. در یک مرکز لیزر معتبر، ابتدا با توجه به نوع پوست و موی شما، مناسب‌ترین دستگاه لیزر توسط پزشک مجرب انتخاب می‌شود، سپس تکنسین لیزر از طریق کار با دستگاه لیزر، درمان را برای شما انجام می‌دهد.

بنابراین هرچه تکنسین ماهرتر باشد و تجربه بیشتری در خصوص کار با لیزر داشته باشد، اثر بخشی لیزر بیشتر و عوارض آن کاهش خواهد یافت. از آنجایی که اعضای یک تیم درمانی ماهرتر، دستمزدهای بالاتری هم می‌گیرند، هزینه لیزر موهای زائد بدن افزایش می‌یابد.

هزینه لیزر موهای زائد بدن در 1402

چرا قیمت لیزر موهای زائد بدن در کلینیک‌های مختلف متفاوت است؟

با اینکه ممکن است دستگاه‌های به کار رفته در کلینیک‌های مختلف یکی باشد، اما هزینه لیزر موهای زائد بدن در مراکز مختلف، متفاوت است. به طوری که اگر از چند مرکز لیزر مختلف سوال کنید، متوجه می‌شوید که بعضی از مراکز قیمت‌های پایین‌تری دارند و در برخی دیگر، هزینه لیزر موهای زائد بدن بیشتر است.

عواملی مانند میزان مهارت و تجربه تیم لیزر درمانی، موقعیت مکانی مرکز لیزر، میزان شهرت کلینیک یا پزشک و… می‌توانند دلیل این اختلاف قیمت را توضیح دهند، اما اختلاف قیمت‌های بسیار زیاد می‌تواند شک برانگیز باشد. به عنوان مثال لیزر موهای زائد بدن با هزینه بسیار کم می‌تواند نشان دهنده‌ عدم اعتبار آن مرکز لیزر یاعدم مهارت و دانش کافی پرسنل آن باشد. بنابراین باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

عوارض لیزر ارزان قیمت چیست؟

در اکثر موارد، چنان چه هزینه لیزر موهای زائد بدن در یک مرکز، خیلی ارزان باشد، می‌توان نتیجه گرفت که اشکالی در خدمات لیزر آن مرکز وجود دارد، در غیر اینصورت آن مرکز ضرر می‌کند. از آنجایی که تمام کلینیک‌ها به دنبال بازدهی خوب هستند و می‌خواهند به درآمد معقولی برسند، ضرر کردن را انتخاب نمی‌کنند.

پس می‌توان نتیجه گرفت مراکزی که در آن‌ها هزینه لیزر موهای زائد بدن بسیار پایین است، از دستگاه‌های لیزر یا اپراتورهای خوبی استفاده نمی‌کنند. در این مراکز دستگاه‌های لیزر قدیمی و فرسوده هستند و از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. همچنین ممکن است، دستمزد کادر درمانی به دلیل‌عدم مهارت کافی، کم باشد.

به یاد داشته باشید از مراکزی که قیمت‌های بسیار پایینی دارند، دوری کنید. زیرا انجام لیزر درمانی در این مراکز نمی‌تواند در حذف موهای زائد خیلی موثر باشد؛ بنابراین موجب دور ریختن پول شما نیز خواهد شد. همچنین ممکن است به علت‌عدم مهارت تیم درمان یا استفاده از تجهیزات بی‌کیفیت، به عوارض ناخواسته ناشی از لیزر مانند سوختگی، تاول، تغییر رنگ پوست و… دچار شوید که برخی از این عوارض ممکن است به آسانی برطرف نشوند.

هزینه لیزر فول بادی خانم ها در ۱۴۰۲ (به صورت میانگین)

پکیج ها نواحی پکیج مبلغ (تومان)
فول بادی تمام بدن ۱۳۰۰۰۰۰
کاربردی بیکینی، زیر بغل، ساعد، ساق ۵۰۵۰۰۰
پایین تنه گودی کمر، باسن، بیکینی، پا ۷۶۹۰۰۰
پکیج ۱ دست، پا، بیکینی، زیر بغل ۸۳۵۰۰۰
پکیج ۲ ساق، زانو، کشاله، بیکینی، زیر بغل ۵۴۹۰۰۰
پکیج ۳ صورت، بیکینی، زیر بغل، ساق ۵۴۹۰۰۰

هزینه لیزر فول بادی آقایان در ۱۴۰۲ (به صورت میانگین)

پکیج ها نواحی پکیج مبلغ (تومان)
فول بادی تمام بدن ۱۵۳۸۰۰۰
کاربردی سرشانه، تنه پشت، تنه جلو ۹۹۸۰۰۰
پکیج ۱ دست، پا، بیکینی، زیر بغل ۱۲۶۵۰۰۰
پکیج ۲ باسن، بیکینی، پا ۱۰۴۵۰۰۰
پکیج ۳ دست، گونه، جلوگردن، پشت گردن، زیر بغل، گوش ۶۵۸۰۰۰

نکته:

به دلیل اینکه کلینیک های لیزر هزینه های متفاوتی برای انجام لیزر نواحی مختلف می دهند، بهترین روش برای کسب اطلاعات در خصوص قیمت های لیزر بهتر است با مراکز لیزر تماس بگیرید و از آخرین قیمت ها و تخفیفات آن مرکز مطلع شوید.

جمع بندی

استفاده از تکنولوژی لیزر برای رفع موهای زائد یکی از روش‌های موثر و کم خطر در تمام جهان می‌باشد، که از محبوبیت فراوانی در بین مردم برخوردار است. هر فردی پیش از مراجعه به مراکز لیزر، در مورد میزان هزینه لیزر موهای زائد بدن می­اندیشد تا بتواند با توجه به بودجه خود، انتخاب درستی داشته باشد.

همان طور که در این مقاله ذکر شد، نمی‌توان یک عدد مشخص را برای هزینه لیزر موهای زائد بدن عنوان کرد، زیرا میزان این هزینه به عوامل مختلفی مانند نوع دستگاه لیزر مورد استفاده، پیشرفته و مدرن بودن دستگاه، میزان مهارت و تجربه تیم درمانی و… بستگی دارد. به یاد داشته باشید به دلیل پرداخت هزینه کمتر به مراکز لیزر غیر معتبر مراجعه نکنید و سلامت خود را به خطر نیندازید.

سوالات متداول

  • هزینه لیزر موهای زائد بدن چقدر است؟

هزینه لیزر موهای زائد بدن به عوامل مختلفی مانند نوع دستگاه مورد استفاده، مهارت و تجربه کادر درمانی، ناحیه تحت درمان و وسعت ناحیه و همچنین جنسیت فرد بستگی دارد. هر چه میزان مهارت پزشک و اپراتورهای لیزر بیشتر باشد و مرکز لیزر از دستگاه‌های پیشرفته‌تری استفاده کند، میزان هزینه لیزر نیز افزایش می‌یابد.

  • آیا می‌توان با قیمت پایین لیزر کرد؟

خیر، قیمت بسیار پایین در مراکز لیزر معقول نمی‌باشد و نشانه خوبی نیست. زیرا چنان چه کار یک مرکز لیزر از کیفیت خوبی برخوردار باشد، با قیمت بسیار پایین ضرر می‌کند. بنابراین قیمت‌های پایین می‌تواند نشان دهنده‌ عدم کیفیت دستگاه‌های لیزر به کار رفته در این مراکز یا عدم مهارت تیم درمان باشد. همچنین ممکن است آن مرکز از مجوزهای لازم برخوردار نباشد و تحت نظر یک پزشک متخصص کار نکند.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *