هزینه و قیمت تزریق بوتاکس در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

قیمت بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد و باتوجه‌به ناحیه‌ای که تزریق انجام می‌شود، هزینه آن متفاوت است. بوتاکس در درمان افتادگی ابرو، کاهش سردردهای میگرنی، رفع افتادگی پلک، حذف خطوط و چین‌وچروک پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما هم مشتاق بهره‌گیری از خواص شگفت‌انگیز تزریق بوتاکس در زیبایی صورت خود هستید؛ در ادامه مقاله قیمت انواع برندهای معروف مواد تزریقی بوتاکس را ذکر کرده‌ایم.

قیمت و هزینه تزریق بوتاکس در ۱۴۰۲

در جدول زیر قیمت بوتاکس باتوجه‌به برند و ناحیه تزریقی دسته‌بندی شده است.

هزینه انواع برندهای بوتاکس

نام برند ناحیه تزریق بوتاکس قیمت بوتاکس (تومان)
·       زئومین آلمان Full Face ۲,۵۰۰,۰۰۰
·       زئومین آلمان پیشانی ۱,۷۰۰,۰۰۰
·       دیسپورت انگلیس Full Face ۲,۰۰۰,۰۰۰
·       دیسپورت انگلیس پیشانی ۱,۴۰۰,۰۰۰
·       نورونوکس کره Full Face ۱,۸۰۰,۰۰۰
·       نورونوکس کره پیشانی ۱,۲۰۰,۰۰۰
·       مصپورت ایران Full Face ۹۵۰,۰۰۰
·       مصپورت ایران پیشانی ۶۵۰,۰۰۰

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی چقدر است؟

عوامل موثر بر قیمت تزریق بوتاکس

عوامل مختلفی در تعیین قیمت بوتاکس نقش دارند؛ از جمله این موارد عبارتند از:

برند بوتاکس

برندهای مختلفی مانند برند زئومین، برند دیسپورت و برند مسپورت، ماده تزریقی بوتاکس را تولید می‌کنند. بوتاکس دیسپورت انگلیسی دارای ماندگاری بالا و عوارض جانبی کم است؛ ولی به علت تحریم ورود آن به کشور مجاز نیست. از این رو بوتاکس مسپورت باقدرت دارویی مشابه با نوع انگلیسی، در ایران تولید می‌شود که مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و قیمت بسیار پایینی دارد.

وسعت ناحیه تزریق

متناسب با وسعت ناحیه تزریق، مقدار بوتاکس مصرفی، میزان دقت لازم و مدت‌زمان درمان، قیمت بوتاکس تغییر می‌کند. باتوجه‌به میزان چین‌وچروک، حجم تزریقی بوتاکس متفاوت است. هرچه سن فرد بیشتر باشد و نیاز به اقدامات زیبایی برای رفع خطوط توسط بوتاکس فراتر رود، قیمت بوتاکس نیز روند افزایشی پیدا می‌کند.

ناحیه تزریق بوتاکس

نقاط تزریقی بوتاکس متفاوت است و میزان مواد مورد استفاده در هر ناحیه صورت باهم فرق دارد. برای مثال هزینه درمان افتادگی ناحیه گونه نسبت به هزینه ازبین‌بردن خط اخم بالاتر است؛ چون باید مقدار بوتاکس بیشتری مصرف شود.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

هزینه‌ای که بابت قیمت بوتاکس پرداخت می‌کنید از دستمزد پزشک جدا است و باید مبلغی را به‌عنوان دستمزد به کلینیک پرداخت کنید. این هزینه‌ها باتوجه‌به تجهیزات موجود در کلینیک، میزان اعتبار و سابقه آن متغیر هستند و هرچقدر پزشک باتجربه و ماهرتر باشد دستمزد بیشتری می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر بوتاکس در تهران

هزینه دستمزد پزشک برای تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس چیست؟

رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس نقش مهمی در نتیجه درمان و کاهش عوارض احتمالی خواهد داشت. روزهای اولیه پس از بوتاکس نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد که از جمله این موارد عبارتند از:

  • عدم فعالیت زیاد: در ۲ روز اول برای جلوگیری از تحریک پوست، از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین بپرهیزید.
  • اجتناب از تماس آب داغ با صورت: روزهای نخست از حمام‌کردن با آب داغ و بخور دادن صورت اجتناب کنید.
  • نرفتن به استخر و سونا: سونا و استخر به علت فشار و تعریقی پوستی برای نتایج بوتاکس در ۲ روز اول درمان، مضر هستند.
  • نحوه شستن صورت: تا ۲۴ ساعت پس از بوتاکس صورت خود را نشویید.
  • اصلاح صورت: رفع موهای زائد به علت افزایش جریان خون و اعمال فشار، باعث جابه‌جایی مواد تزریقی می‌شود.
  • نحوه خوابیدن: در ۶ ساعت اولیه بعد از تزریق بوتاکس نخوابید و هنگام خواب موقعیت سر را به‌گونه‌ای قرار دهید که هیچ‌گونه فشاری به صورت وارد نشود.

آیا هزینه تزریق بوتاکس با بیمه انجام می شود؟

از آن جایی که خدمات زیبایی مشمول دریافت بیمه نیست؛ بیمه‌گذاران از اقدامات زیبایی در کلینیک‌ها حمایت نمی‌کنند و تمام هزینه‌های پرداختی بوتاکس و سایر خدمات دیگر به عهده مراجعه‌کننده است. در برخی موارد تزریق بوتاکس هدف درمانی دارد که در این صورت شاید بیمه به فرد تعلق گیرد.

سخن آخر

تزریق بوتاکس در نواحی لب، اطراف چشم، پیشانی، ابرو، زیر بغل و کف دست صورت می‌گیرد. ولی تزریق آن برای بالای چشم، بعضی نقاط زیر چشم، استخوان دهان و گردن، توسط سازمان غذا و دارو غیرمجاز اعلام شده، زیرا احتمال آسیب به چشم وجود دارد. بین تمام برندهای بوتاکس، برند مصپورت قیمت پایین‌تری دارد. این برند ساخت کشور ایران است و خواص درمانی آن با برند انگلیسی برابری می‌کند. قیمت بوتاکس مصپورت در سال ۱۴۰۲ برای ۳ ناحیه روی پیشانی ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان و برای ناحیه زیر بغل ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

سوالات متداول

قیمت تزریق بوتاکس صورت چقدر است؟

قیمت بوتاکس صورت متناسب با نوع و میزان مواد تزریقی از۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان قابل‌ تغییر است.

نتایج بوتاکس چقدر ماندگار است؟

مدت زمان ماندگاری اثرات بوتاکس اغلب بین ۳ تا ۶ ماه است. طول عمر بوتاکس بستگی به عواملی مانند تعداد جلسه تزریق بوتاکس، سابقه استفاده از این روش، رعایت نکات مراقبتی و فعالیت‌های روزانه فرد دارد.

تزریق بوتاکس هر چند وقت یکبار انجام می‌شود؟

فاصله زمانی تزریق بوتاکس باتوجه‌به میزان سن فرد، فعالیت بدنی و حجم بوتاکس تزریق شده توسط پزشک پیش‌بینی می‌شود. در حالت کلی در فواصل ۴ الی ۶ماهه تزریق بوتاکس مجدد صورت می‌گیرد.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

تزریق بوتاکس با یک درد خفیف و گذرا همراه است که به‌صورت موقتی احساس می‌شود. اگر بیمار نسبت به درد حساس باشد از کرم‌های موضوعی در ناحیه تزریق استفاده می‌کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *