آشنایی با ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان یکی از روش‌های درمانی برای افرادی است که دندان جلوی خود را از دست داده اند. برخی از افراد بنا به دلایلی دندان خود را از دست داده اند و یا به دلیل مراقبت‌های نادرست از دندان‌هایشان، آسیب جدی به آنها وارد کرده اند.

همین امر سبب میگردد اعتماد به نفس فرد پایین آید. این روش یکی از درمان‌های حساسی است که نیاز به یک متخصص ایمپلنت در این زمینه را دارد تا بتواند به درستی آن را انجام دهد.

باید بگوییم که همزمان با کشیدن دندان میتوانید ایمپلنت دندان را در همان جلسه انجام دهید و این در صورتی امکان پذیر است که شرایط استخوان، لثه و دندان ایده آل باشد. در ادامه این مطلب از زیباشیم به مزایای این روش درمان برای دندان‌ها میپردازیم.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان جلو

از مزایای کاشت ایمپلنت دندان جلو میتوان به ظاهر و عملکرد آن اشاره نمود که شباهت بسیاری به دندان‌های طبیعی دارد تا بتواند اعتماد به نفس فرد را بالا ببرد. در ادامه به برخی از مزایای این روش میپردازیم.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان جلو

  • کاشت این دندان بسیار طبیعی و سالم به نظر میرسد.
  • ایمپلنت دندان جلو میتواند شکل لب و صورت شما را حفظ نماید.
  • با ایمپلنت دندان جلویی میتوانید به صورت طبیعی صحبت کنید و بخندید.
  • قابل ترمیم بودن
  • جلوگیری از تحریک لثه

چه کسانی به ایمپلنت دندان جلویی نیاز دارند؟

ایمپلنت دندان جلو برای افرادی که دندان جلویی خود را از دست داده اند، بسیار مناسب است. این کاشت به صورت مستقیم در استخوان فک قرار میگیرد و جایگزین بسیار مناسبی برای ریشه دندان است. برای آنکه بتوانید بازسازی دندان را انجام دهید از تاج طبیعی هم میتوانید استفاده نمایید. در صورتی که بنا به هر دلایلی دندان خود را از دست داده اید میتوانید با مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت، کاشت دندان خود را انجام دهید. عموما ایمپلنت دندان جلو به دلایل زیر امکان پذیر است:

  • ترک خوردن دندان
  • پوسیده شدن دندان
  • دندان به طور کلی آسیب دیده است
  • دندان به دلایل کلی از دست رفته است.

کاشت دندان جلویی چگونه انجام میشود؟

در حین کاشت دندان جلویی، ایمپلنت ها به جای دندان در داخل استخوان‌های فک قرار داده میشوند. هنگامی که این دو با یکدیگر ادغام میشوند، باید بر روی پایه ایمپلنت، تاج دندان را قرار دهید. تاج‌های استفاده شده شبیه به فرم طبیعی دندان‌ها هستند و به طور کلی جای دندان‌هایی که از دست رفته‌اند را پر میکنند.

کاشت دندان جلویی چگونه انجام میشود؟

نکته دیگر این است که ایمپلنت دندان برای افرادی که استخوان فک ندارند، باید پیوند استخوان انجام گیرد زیرا هنگام جویدن غذا، صحبت کردن و یا فعالیت‌های روزانه فک باید قابلیت نگه داشتن ایمپلنت را داشته باشد.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی افرادی که از استخوان فک ضعیف رنج میبرند نیز میتوانند با پیوند استخوان فک، ایمپلنت دندان را انجام دهند.

مراحل مختلف کاشت دندان جلو چیست؟

مراحل مختلف کاشت دندان جلو در اولین مرحله پس از آنکه معاینه و تایید انجام شد، دکتر مربوطه جهت ایمپلنت دندان فضای مناسبی را در فک هر فرد ایجاد میکند. نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که ایمپلنت‌ها باید به مدت ۳ تا ۶ ماه در فک باقی بمانند تا التهابی که در فک به وجود آمده، بهبود یابد.

جنس ایمپلنت دندان جلو از چیست؟

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که جنس ایمپلنت دندان جلویی از چیست؟ در جواب باید بگوییم ایمپلنت دندان از دو بخش اصلی تشکیل شده است و به طور کلی ساختمان ایمپلنت دندان شامل خود ایمپلنت است که از جنس تیتانیوم تولید شده است این جنس به آسانی در بافت استخوان قرار گرفته و به هیچ عنوان حساسیتی را ایجاد نخواهد کرد.

جنس ایمپلنت دندان جلو

اباتمنت (پایه تاج)

پایه تاج از جنس تیتانیوم، طلا، چینی است که بر روی پایه ایمپلنت قرار گرفته شده و تاج بر روی آن قرار میگیرد.

تاج دندان

بخش دیگری که باید همانند دندان تولید گردد تاج دندان است که از جنس پرسلن میباشد. پرسلن از آلیاژ تمام چینی، فلزی ساخته شده است. که با پیچ بر روی Abutment قرار داده میشود. پس از آنکه تاج را قرار دادید، بخشی که پیچ شده است با ماده‌ای پر و پوشانده میشود.

ایمپلنت دندان جلو درد دارد؟

یکی از نگرانی افرادی که به کلینیک و یا بیمارستان مراجعه میکنند این است که آیا ایمپلنت دندان جلو درد دارد یا خیر؟ در این روش عملیاتی از جمله برش لثه، سوراخ کردن استخوان فک، کشیدن دندان و غیره صورت میگیرد. اما تمامی این روش‌ها باید به صورت برنامه ریزی شده انجام گیرد.

تا هیچ گونه عوارض و مشکلی را در فرد ایجاد نکند. همچنین هنگامی که بی حسی از بین میرود درد اولین چیزی است که مشاهده میگردد. پس بسته به جایی که ایمپلنت انجام میشود درد در زیر چانه، گونه‌ها، زیر چشم حس میشود.

ایمپلنت دندان جلو درد دارد؟

ایمپلنت دندان‌های جلو چقدر طول میکشد؟

ایمپلنت دندان‌های جلو بسته به شرایط استخوانی بیمار بستگی دارد. به طور معمول بهبودی این روش تا ۶ ماه طول میکشد. البته بعضی از افراد پس از کاشت ایمپلنت، فرآیند روکش را هم انجام میدهند که به این نوع روش، ایمپلنت فوری میگویند.

 البته برخی از مواقع به دلیل عفونت، شکل هندسی ریشه دندان، بیماری‌های لثه امکان قرار گیری ایمپلنت فوری امکان پذیر نیست. پس باید این موارد را بررسی نموده و سپس زمان این روش را مطرح نمود.

قیمت ایمپلنت دندان جلو

قیمت ایمپلنت دندان جلو بسیار متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از مواردی که میتوان در آن اشاره نمود، تعداد کاشت‌های دندان است که به آن احتیاج دارید. افرادی که تنها از یک ایمپلنت تک دندانی استفاده میکنند در مقایسه با افراد دیگر، هزینه کمتری دارند.

قیمت ایمپلنت دندان جلو

از دیگر عواملی که امکان دارد تا هزینه این روش را افزایش دهد نیاز به پیوند استخوان است. همچنین دستمزد جراح، نوع، جنس ایمپلنت، مکان دندانپزشک از عواملی میباشد که بر روی قیمت ایمپلنت دندان به شدت تاثیر گذار است.

نتیجه گیری

به طور کلی ایمپلنت دندان جلویی یکی از روش‌های بسیار مناسب برای افرادی است که تمایل دارند دندان‌های جلوی خود را ایمپلنت کنند. قبل از انجام اینکار حتما باید اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید بهترین متخصص را برای اینکار انتخاب نمایید. بی شک رسانه تخصصی زیباشیم یکی از بهترین انتخاب‌ها در جهت بررسی انواع اطلاعات در زمینه بهترین متخصص ایمپلنت در تهران میباشد.

سوالات متداول

بهترین سن برای ایمپلنت دندان چه سنی است؟

بهترین رده سنی برای ایمپلنت دندان بعد از ۱۸ سالگی است. زیرا استخوان فک به حداکثر رشد رسیده و میتوان اطمینان حاصل کرد که تغییرات آنچنانی نمیکند.

بخیه جراحی ایمپلنت دندان جلو بعد از چند روز کشیده میشود؟

بخیه جراحی عموما ۱۰ الی ۱۴ روز بعد با هماهنگی پزشک متخصص کشیده میگردد.

در صورت شل شدن ایمپلنت دندان جلو چکار کنیم؟

ایمپلنت های دندان جلو قابل ترمیم میباشد در صورت هر گونه آسیب میتوانید به پزشک متخصص مراجعه نموده تا آن را ترمیم و یا تعویض نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *