هزینه عمل بینی ۱۴۰۲ چقدر است؟

جراحی بینی یکی از جراحی‌های پرطرفدار و رایج در کشور ما محسوب می‌شود. چنانچه شما نیز قصد عمل بینی داشته باشید، احتمالا نخستین سوالی که به ذهنتان می‌رسد، قیمت عمل بینی می‌باشد. باید بدانید که جراحی بینی با تکنیک‌های مختلفی صورت می‌گیرد؛ همچنین نوع بینی فرد در هزینه عمل بینی تاثیر گذار است. علاوه بر این، میزان مهارت و تجربه جراح بینی و اینکه مشکل بینی شما چیست، در قیمت نهایی تاثیر شایانی دارد.

در این مطلب به قیمت عمل بینی و عوامل تاثیر گذار بر آن می‌پردازیم، تا به تمام ابهامات و سوالات شما پاسخ شایسته ­ای داده شود. همچنین هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها را بررسی کرده و به روش‌های پرداخت این هزینه می‌پردازیم؛ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند نمایش

هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۲

یکی از عوامل اصلی که افراد در هنگام تصمیم گیری برای عمل جراحی بینی مد نظر قرار می‌دهند، قیمت عمل بینی است. میزان این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد و گران بودن هزینه عمل توسط یک جراح، حتما به معنی کیفیت بالای کار او نیست. بنابراین مهم است که همراه با در نظر گرفتن قیمت عمل بینی، به موارد دیگری مانند میزان تخصص، مهارت و تجربه جراح نیز توجه کرد و در انتخاب جراح وسواس بیشتری به خرج داد.

به طور حدودی هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها به شرح زیر است:

نوع عمل

هزینه عمل بینی در ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی استخوانی در تهران و شهرستان

شروع قیمت از ۱۴ میلیون تومان

هزینه عمل بینی گوشتی در تهران و شهرستان

شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان

هزینه عمل بینی ترمیمی در تهران و شهرستان

شروع قیمت از ۲۰ میلیون تومان

هزینه عمل انحراف بینی (سپتوپلاستی) در تهران و شهرستان

شروع قیمت از ۱۰ میلیون تومان

به طور کلی هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۲، از ۱۴ میلیون تا ۸۰ میلیون تومان متغیر است. همان طور که پیش‌تر گفته شد، میزان دقیق هزینه عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید برای آگاهی از هزینه دقیق، به پزشک مراجعه کنید تا پس از انجام معاینات لازم، قیمت عمل بینی به شما اعلام شود. اگر ساکن تهران هستید پیشنهاد میکنیم به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۲
قیمت عمل بینی در تهران و شهرستان ها

قیمت عمل بینی استخوانی در ۱۴۰۲ چقدر است؟

قیمت عمل بینی استخوانی یا قوزدار، به عواملی مانند مشکلات دیگر نظیر پولیپ بینی و سایر مشکلات تنفسی بستگی دارد. هر چه به اعمال تغییرات جزئی‌تر مانند رفع قوز و برآمدگی روی بینی پرداخت شود، نسبت به ایجاد تغییرات بیشتر، مانند برطرف کردن مشکلات تنفسی همراه با عمل زیبایی، هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت.

قیمت عمل بینی گوشتی در ۱۴۰۲ چقدر است؟

بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی دارای پوست ضخیم‌تر و غضروف ضعیف‌تری هستند؛ همین امر عمل بینی گوشتی را دشوارتر و پیچیده‌تر می‌کند، زیرا مشاهده خطوط ریز و زاویه‌ها در زیر یک پوشش ضخیم تر، دشوارتر است. به علاوه به دلیل دارا بودن بافت غضروف ضعیف، بینی‌های گوشتی در هنگام عمل نیاز به تقویت غضروف پیدا می‌کنند، که این مورد نیز باعث افزایش قیمت عمل بینی گوشتی می‌شود. بنابراین می‌توان گفت، به دلیل پیچیدگی عمل بینی‌های گوشتی، هزینه این نوع عمل نسبت به بینی‌های استخوانی، بالاتر است.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی گوشتی در تهران چه کسی است؟

هزینه عمل بینی ترمیمی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

در برخی موارد، بیمار پس از جراحی، به نتیجه مورد نظر خود دست نمی‌یابد و یا اینکه در حین عمل، مشکلات ساختاری برای بینی او ایجاد می‌شود. در این مواقع بیمار به انجام جراحی دوم نیاز پیدا می‌کند، که به آن عمل بینی ترمیمی می‌گویند.

هزینه عمل بینی ترمیمی به نوع آن بستگی دارد؛ چنانچه عمل ترمیمی بینی فقط برای رفع و اصلاح نواقص مختصر در بینی نظیر اصلاح غضروف، برداشتن پره‌های بینی و… باشد و به صورت سرپایی انجام شود، هزینه آن نسبت به عمل اصلی کمتر است. اما اگر برای برطرف کردن مشکلات عمده و اساسی بینی، نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کنید، در این صورت هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان ها قطعا بالاتر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران چه کسی است؟

هزینه عمل انحراف بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

عمل انحراف بینی، نوعی عمل جراحی است که انحراف موجود در تیغه بینی را برطرف می‌کند. در واقع عمل انحراف بینی، یک نوع جراحی درمانی محسوب می‌شود که می‌توان به همراه عمل زیبایی بینی انجام داد. وجود انحراف در تیغه بینی، موجب مسدود شدن جریان هوا و ایجاد مشکلات تنفسی برای افراد می‌شود. با عمل انحراف بینی می‌توان غضروف را جابه جا کرده و با جایگزینی غضروف و یا استخوان، کج بودن و عدم قرینگی بینی را درمان کرد؛ به این ترتیب فرد به بینی و چهره‌ای زیباتر دست پیدا می‌کند.

برای آگاهی از هزینه عمل انحراف بینی باید حتما توسط پزشک متخصص معاینه شوید، زیرا هزینه آن به عوامل مختلفی مانند همراه بودن یا نبودن عمل انحراف بینی با عمل زیبایی بینی، برداشتن پولیپ بینی، مدل بینی بیمار، جراحی سینوس بینی و… بستگی دارد.

این مسئله را نیز باید در نظر بگیرید که به دلیل درمانی بودن جراحی انحراف بینی، ممکن است همه یا بخشی از هزینه آن بعد از تایید پزشک، توسط شرکت‌های بیمه پرداخت شود.

قیمت عمل بینی فانتزی در ۱۴۰۲ چقدر است؟

منظور از عمل بینی فانتزی یا عمل بینی نیمه فانتزی، عملی است که در آن بینی از حالت طبیعی کمی قوس دار‌تر است و نوک بینی زاویه بیشتری نسبت به لب بالا پیدا می‌کند. هزینه عمل بینی فانتزی یا عروسکی نیز تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال هرچه پیچیدگی و دشواری عمل بیشتر باشد و جراحی مدت زمان بیشتری طول بکشد، هزینه عمل بینی نیز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین برای اطلاع دقیق از میزان هزینه عمل بینی فانتزی، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، تا پس از انجام معاینات لازم، هزینه را به شما اعلام کند.

هزینه عمل بینی با تکنیک سه بعدی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

امروزه پیشرفت علم این امکان را برای افراد مهیا کرده که بتوانند پیش از عمل، نتیجه جراحی شبیه‌سازی شده را مشاهده کنند. برای این کار از تکنیک طراحی سه بعدی استفاده می‌شود. این طراحی کامپیوتری بینی نشان می‌دهد که پس از اعمال تغییرات لازم بر روی بینی بیمار، چه تغییراتی در چهره فرد ایجاد می‌شود. با توجه به فناوری استفاده شده در عمل بینی سه بعدی، هزینه آن نسبت به هزینه جراحی بینی معمولی مقداری بیشتر خواهد بود.

هزینه عمل بینی با تکنیک سه بعدی
هزینه عمل بینی با تکنیک سه بعدی چقدر است؟

هزینه‌های قبل از عمل بینی شامل چیست؟

بخشی از هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان ها، مربوط به هزینه‌های قبل از عمل بینی می‌باشد که به چندین فاکتور مهم از جمله هزینه مشاوره قبل از عمل بینی، هزینه آزمایش‌های مربوط به قند خون، کم خونی و…، هزینه عکس آتلیه‌ای بینی، هزینه سیتی اسکن، هزینه کلینیک یا بیمارستان، دستمزد جراح که به میزان دانش و مهارت و تجربه او بستگی دارد، هزینه هوشبری و… بستگی دارد.

هزینه‌های بعد از عمل بینی چیست؟

قسمتی از هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها به هزینه معاینات دوره‌ای توسط پزشک و پرداخت ویزیت او و یا هزینه داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک، چسب بینی و سایر موارد بعد از عمل بینی مربوط می‌شود.

آیا بیمه هزینه عمل بینی را پرداخت می‌کند؟

به طور معمول اگر عمل بینی مربوط به زیبایی و رفع نواقص ظاهری باشد، بیمه هزینه آن را تقبل نمی‌کند؛ اما چنانچه جراحی بینی با هدف رفع مشکلات ساختاری و تنفسی نظیر پولیپ بینی و رفع انحراف بینی انجام شود، بیمه ممکن است تمام هزینه و یا بخشی از آن را پرداخت نماید. سقف میزان پرداختی و تعرفه‌ها برای بیمه‌های مختلف متفاوت است؛ بنابراین بهترین کار برای اطلاع از میزان هزینه پرداختی توسط بیمه، این است که با کارشناسان بیمه خود صحبت کنید.

به طور کلی مواردی نظیر رفع انحراف بینی، پولیپ بینی، شکستگی استخوان بینی و بزرگی شاخک‌های بینی، تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند.

آیا امکان عمل بینی اقساطی وجود دارد؟

به دلیل اینکه هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها نسبت به بسیاری از جراحی‌های زیبایی دیگر، بالاتر است؛ بسیاری از افراد برای پرداخت یکجای هزینه با مشکل مواجه می‌شوند. به همین دلیل برخی کلینیک‌ها و پزشکان تسهیلاتی نظیر پرداخت اقساطی هزینه عمل بینی را برای بیماران خود فراهم کرده اند.

البته توجه داشته باشید که در صورت پرداخت قسطی هزینه جراحی، میزان هزینه دریافتی کمی بیشتر خواهد بود. معمولا در این موارد ابتدا مبلغی به عنوان پیش پرداخت از شما دریافت می‌شود و سپس مابقی هزینه به صورت اقساط چند مرحله‌ای برای شما قابل پرداخت خواهد بود؛ با توجه به شرایط کلینیک، ممکن است از شما به عنوان ضمانت، چک یا سفته دریافت شود.

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی و کلینیک خصوصی چقدر است؟

معمولا هزینه عمل بینی در بیمارستان‌های دولتی از کلینیک‌های خصوصی، مقداری کمتر است. ابتدا باید از اینکه جراح شما در بیمارستان دولتی به جراحی می‌پردازد و یا در کلینیک خصوصی فعالیت دارد، اطلاع پیدا کنید.

آیا عمل بینی با ۴ میلیون تومان در تهران امکان‌پذیر است؟

با توجه به هزینه‌های عمل بینی در تهران، امکان ندارد که یک پزشک ماهر و باتجربه که دارای سابقه کار درخشانی است و در کلینیک‌های معتبر فعالیت می‌کند، حاضر به انجام عمل بینی با چنین قیمت‌هایی شود. اما ممکن است در برخی بیمارستان‌های دولتی و در صورت عمل توسط رزیدنت‌ها، عمل بینی با چنین مبلغی نیز امکان‌پذیر باشد. اما ممکن است جراحی‌های جزئی ترمیمی با چنین هزینه‌ای انجام شود.

قیمت عمل بینی در بیمارستان رازی چقدر است؟

قیمت عمل بینی در بیمارستان رازی و یا هر بیمارستان دیگری، به مولفه‌های تاثیر گذار بر عمل بینی از جمله میزان دستمزد پزشک بستگی دارد. بنابراین ابتدا باید پزشک خود را انتخاب کنید و از فعالیت و حضور او در بیمارستان رازی مطلع شوید.

جمع‌بندی

یکی از دغدغه‌های داوطلبان عمل بینی، آگاهی از میزان هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها می‌باشد. همان طور که در این مقاله خواندیم، میزان این هزینه با توجه به عوامل و شرایط مختلف متفاوت است و بهترین راه برای اطلاع از میزان دقیق هزینه و نحوه پرداخت، مراجعه به پزشک مورد نظر و مشاوره با پرسنل کلینیک یا بیمارستان می‌باشد. در پایان به این نکته توجه داشته باشید که هرگز برای پرداخت هزینه کمتر، نزد هر پزشکی جراحی نکنید و تنها به پزشکان با تجربه و ماهر مراجعه نمایید.

امکان پرداخت اقساطی هزینه عمل بینی
روش پرداخت قسطی هزینه عمل بینی

سوالات متداول هزینه عمل بینی

آیا جراحی بینی با ۱۰ میلیون تومان امکان‌پذیر است؟

نمی‌توان میزان دقیقی برای هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها بیان کرد، زیرا هزینه‌ی عمل بینی به نوع بینی هر فرد، میزان مشکلات و پیچیدگی عمل او و همچنین دستمزد جراح و سایر هزینه‌های جانبی بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی نباید به تبلیغات عمل بینی با هزینه‌های کم و این چنینی توجه کنید، زیرا انجام جراحی بینی نزد یک پزشک ماهر و در یک کلینیک یا بیمارستان معتبر اهمیت بیشتری دارد و موجب رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی می‌شود.

هزینه عمل بینی در بیمارستان میلاد چقدر است؟

هزینه عمل بینی در بیمارستان میلاد، بستگی به عواملی نظیر میزان تعرفه بیمارستان و دستمزد پزشک جراح دارد. همچنین پس از انتخاب جراح مورد نظر خود، اول باید اطلاع پیدا کنید که آیا ایشان در بیمارستان میلاد جراحی بینی انجام می‌دهند یا خیر.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *