عمل بینی نیمه فانتزی + مراقبت ها و عوارض آن

عمل بینی انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای زیبایی منحصر به فرد خود است. اما بهتر است قبل از انتخاب نوع جراحی به این فکر کنیم که آیا این مدل بینی برای ما مناسب هست یا خیر؛ ما در این مقاله از زیباشیم قصد داریم در مورد عمل بینی فانتزی بیشتر توضیح دهیم، شما را با مزایا و معایب این نوع عمل بینی بیشتر آشنا کنیم و اگر تصمیم دارید که بینی خود را به روش نیمه فانتزی جراحی کنید، با آگاهی کامل به سمت آن بروید.

جراحی بینی نیمه فانتزی چیست؟

عمل بینی نیمه فانتزی فرمی ما بین بینی طبیعی و بینی فانتزی دارد و قسمتی از ویژگی هر دو نوع آن‌ها را دارد. طبیعتا میزان قوس بینی در عمل بینی نیمه فانتزی کمتر از مدل فانتزی است. مشخصات بینی نیمه فانتزی شامل موارد زیر است:

 • نوک بینی دارای قوسی متناسب و سربالا است.
 • در این مدل سوراخ‌های بینی، کوچک است.
 • تیغه‌ی بینی به شکل نازکی در می‌آید.

جراحی بینی نیمه فانتزی چیست؟

تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی

در جراحی بینی نیمه فانتزی، سایز بینی کمی از حالت عادی کوچکتر شده، نوک بینی فرم سربالایی به خود می‌گیرد و سوراخ‌های بینی ریزتر می‌شوند؛ اما در عمل بینی به حالت طبیعی، سایز و فرم قوس بینی تغییری نکرده و به اصلاح فرم بینی پرداخته می‌شود. یعنی با تراشیدن تا صاف شدن تیغه‌ی بینی فرم بینی اصلاح شده و حالت زیباتری به خود می‌گیرد.

از دیگر تفاوت‌های این عمل می‌شود، به زاویه‌ی قرار گرفتن بینی با لب بالایی اشاره کرد. که این زاویه در عمل طبیعی بینی، ۹۰درجه و در عمل بینی نیمه فانتزی به طور تقریبی به ۱۰۵ نیز می‌رسد.

عمل بینی نیمه فانتزی برای چه افرادی مناسب است؟

اصولا این نوع عمل بینی از لحاظ پزشکی به افرادی توصیه می‌شود که دارای بینی با پوست نازک و غضروف قوی هستند. اما برای افرادی که بینی آن‌ها گوشتی یا دارای غضروف ضعیف و پوستی شل در عین حال ضخیم است، عمل بینی نیمه فانتزی توصیه نمی‌شود.

با این حال هستند پزشکانی که می‌توانند، با تبحر و تجربه‌ی زیادی که دارند، بدون هیچ مشکلی عمل بینی نیمه فانتزی را برای بینی‌های گوشتی نیز انجام دهند. به طور کلی جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که به داشتن بینی طبیعی، یا فانتزی و عروسکی علاقه‌ای ندارند، انتخاب مناسبی است.

نکات ضروری که باید پیش از عمل بینی نیمه فانتزی رعایت شود:

در این مقاله برای افرادی که در شرف عمل بینی نیمه فانتزی هستند، لیستی از اقدامات لازم را تهیه کردیم:

 • ضروری است که ۲ هفته قبل از عمل بینی از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • روز جراحی از کرم‌ها و مواد آرایشی جدا استفاده نکنیم.
 • توصیه می‌شود که دو هفته قبل از جراحی، پوست صورت خود را به ویژه قسمت بینی را از خورشید محافظت کرده و حتما از کر‌م‌های ضدآفتاب استفاده کنیم.
 • اگر بیماری زمینه‌ای خاصی دارید و یا قرص خاصی مصرف می‌کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • شب قبل از جراحی از خوردن غذاهای سنگین بپرهیزید.
 • برای کاهش عوارض بیهوشی، از شب قبل یا حداقل از ۸ ساعت قبل از جراحی نوشیدن مایعات را به حداقل برسانید.
 • آقایان باید روز قبل از جراحی ریش و سبیل خود را اصلاح کنند.
 • اگر از داروهای رقیق کننده‌ خون و آسپرین استفاده می‌کنید، ضروریست که از دو هفته قبل استفاده از این دارو را قطع نمایید.
جراحی بینی نیمه فانتزی
نکات ضروری پیش از عمل بینی نیمه فانتزی

مراقبت ‌های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

برای داشتن عمل بینی نیمه فانتزی بی خطر لیستی از مراقبت‌هایی که بعد از عمل باید انجام شود، تهیه کرده‌ایم. با رعایت و انجام این مراقبت‌ها، سریع تر می توانید، بهبود یابید.

 • برای کاهش تورم بینی بعد از عمل بینی نیمه فانتزی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • هفته اول جراحی از بلند کردن اجسام بسیار سنگین و کارهایی که فشار زیادی به شما وارد خواهد کرد، بپرهیزید.
 • از استفاده کمپرس گرم و یا گرم کردن بینی بپرهیزید.
 • هنگام خواب از ۲ بالشت استفاده کنید، که سطح سرتان بالاتر از بدنتان باشد.
 • تا ۲ هفته پس از عمل از مصرف دخانیات و سیگار جدا خودداری کنید.

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی

در جراحی‌های زیبایی بینی صرف نظر از اینکه چه فرمی عمل شده‌اند، احتمال بروز عارضه‌های مختلفی وجود دارد. همینطور بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی ممکن است که فرد به عوارض کوتاه یا بلند مدتی دچار گردد.

عوارضی مثل خون مردگی و کبودی، درد و گرفتگی مسیر تنفسی که موقتی است و پس از طی کردن دوران نقاهت با رعایت کردن نکات مراقبتی بعد از عمل برطرف می‌شود، اما عوارض بلند مدت هم میتواند داشته باشد که در زیر کامل‌تر به آن‌ها می‌پردازیم.

عفونت بینی پس از جراحی

علت بروز عفونت بینی پس از جراحی، عدم رعایت مراقبت‌ها و انجام آموزش‌هایی است که پزشک جراح پس از انجام جراحی به بیمار آموزش می‌دهد. رعایت نکات و بهداشت زخم‌ها پس از جراحی به خصوص در هفته‌ی اول انقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که در صورت عدم رعایت آن‌ها شرایط سخت و دردناکی را برای بیمار ممکن است، به وجود آورد.

 ورم بینی

جالب است بدانید که عارضه‌ی ورم بینی به دو دسته‌ی اولیه و ثانویه تقسیم بندی می‌شود. ورم اولیه به ورم اولیه‌ی بینی بعد از عمل می‌گویند که حداکثر ماندگاری این ورم ۲ ماه است که همراه با کبودی و زردی پوست همراه است و حتی زیر انگشت حس می‌شود و به کمک چسب بینی قابل کنترل خواهد بود.

اما تورم ثانویه وقتی پدید می‌آید که ورم اولیه از بین رفته است، اما هنوز در برخی از نقاط بینی ورم نقطه‌ای وجود دارد که علت تمام ناقرینگی‌ها می‌باشد، رفع نهایی این ورم ثانویه بین ۶ تا یکسال زمان لازم دارد و توسط چسب بینی کنترل نمی‌شود.

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی
مراقبت ‌های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی در ۱۴۰۲

تعیین هزینه‌ عمل بینی نیمه فانتزی به عوامل مختلفی بستگی دارد که موارد زیر از جمله آن است:

 • هزینه‌ی داروهایی که بعد از عمل باید تهیه و مصرف گردد.
 • دستمزد دکتر جراح و دکتر بیهوشی (بهترین جراح بینی در تهران چه کسی است؟)
 • منطقه‌ی جغرافیایی. (کدام شهر، کدام منطقه)
 • هزینه‌ی کلینیک و یا بیمارستان انجام عمل

به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم، اگر تصمیم به انجام عمل بینی گرفتید در مورد مسائل مالی، قبل از انجام عمل در مورد جزئیات هزینه‌ عمل بینی صحبت نموده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

چکیده مقاله عمل بینی نیمه فانتزی

اگر تا اینجای مقاله آمده‌اید یعنی به احتمال زیاد شما قصد انجام عمل بینی نیمه فانتزی را دارید و یا در پروسه‌ی تحقیق و تکمیل اطلاعات خود در این زمینه هستید. ما سعی کردیم در این مقاله بهترین نکاتی را که دانستنش برای عمل بینی نیمه فانتزی الزامی است، جمع آوری کنیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما کاربردی و قابل استفاده بوده باشد.

سوالات متداول

سن مناسب برای عمل بینی چه زمانی است؟

سن قانونی برای جراحی‌های زیبایی ۱۸ سال به بعد است؛ اما در حالت کلی بهترین زمان برای انجام عمل بینی آن زمانی است که رشد بدن به تثبیت رسیده باشد که فرایند رشد تغییراتی را در جراحی ایجاد نکند.

آیا عمل بینی نیمه فانتزی تاثیری منفی بر تنفس می‌گذارد؟

در صورتی که عمل جراحی شما توسط پزشکی حاذق انجام شده باشد، خیر؛ اما به طور کلی ممکن است به مدت یک ماه بعد از عمل تا حدودی گرفتگی بینی وجود داشته باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *