اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از شیوه‌های پرطرفدار برای جوانسازی پوست است که‌ اطلاع از مراقبت‌های بعد از بوتاکس و رعایت آن، در نتیجه نهایی تاثیر بسزایی دارد. یکی از سوالاتی که بسیاری از زیباجویان درگیر آن هستند این است که آیا اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس ضرری دارد یا خیر. اصلاح صورت زمانی برای بوتاکس مضر نیست که محل تزریقی بهبود یابد و فشاری بر روی پوست وارد نشود. در ادامه مقاله نحوه انجام اصلاح صورت بعداز بوتاکس را به طور دقیق ذکر کرده‌ایم.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس طبق نظر کارشناسان زیبایی توصیه نمی‌شود؛ زیرا ممکن است به پوست صدمه وارد کرده و تأثیر بوتاکس در رفع چین‌وچروک و خطوط پوستی را کاهش دهد. اقداماتی مانند برداشتن ابروها بعد از بوتاکس، وکس صورت، بندانداختن و… حداقل باید یک هفته بعد از تزریق بوتاکس انجام شوند تا تأثیر منفی روی اثرات بوتاکس نگذارند.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟
اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس چیست؟

انقباض و حرکت عضلات صورت در گذشت زمان باعث ایجاد خطوط و چین‌‌های پوستی می‌شوند و زیبایی فرد را کاهش می‌دهند. ازاین‌رو اگر یک ماده خارجی بتواند جلوی حرکات عضلات را بگیرد؛ چین و چروک‌های پوستی درمان خواهند شد.

بوتاکس یک نوع ترکیب ساخته شده از سم بوتولینوم است که باعث فلج شدن عضلات، رفع چین‌وچروک و خطوط پوستی می‌شود. تزریق این ترکیب به زیر پوست موجب اتصال آن به گیرنده‌های عضله شده و عملکرد عصب را برای حرکات عضلات صورت مختل می‌کند که این اختلال‌ها در ازبین‌رفتن چین‌وچروک مؤثر است.

اصلاح ابرو بعد از بوتاکس

اگر از طریق بوتاکس توسط بهترین دکتر بوتاکس در تهران اقدامات زیبایی مثل رفع افتادگی پلک و ابرو انجام داده‌اید تا یک هفته از انجام اصلاح صورت و ابرو بپرهیزید. پس از گذشت یک هفته می‌توانید با موچین یا سایر روش‌های دیگر ابروی خود را اصلاح کنید. برداشتن ابرو با موچین قبل از بهبود محل تزریق، سبب تورم و تحریک آن ناحیه می‌شود.

اصلاح صورت با تیغ و ژیلت بعد از بوتاکس

از انواع دیگر اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس استفاده از ژیلت است. پس از گذشت ۲۴ ساعت می‌توانید موهای صورت خود را با استفاده از تیغ و ژیلت اصلاح کنید. نکته مهم حین اصلاح این است که ژیلت را روی پوست به آرامی و بدون اعمال فشار حرکت دهید و در انتها برای کاهش التهاب از آب سرد برای شستن صورت استفاده کنید. شستن صورت با آب داغ سبب قرمزی، تورم و التهاب پوستی در ناحیه بوتاکس می‌شود.

اصلاح صورت با تیغ و ژیلت بعد از بوتاکس

بند انداختن صورت بعد از بوتاکس

استفاده از نخ یکی از شیوه‌های رایج برای اصلاح صورت محسوب می‌شود. بندانداختن برای اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس تنها زمانی امکان‌پذیر است که ناحیه تزریقی بوتاکس درمان شود. طبق نظر پزشکان بندانداختن صورت ۲ الی ۳ روز پس از تزریق بوتاکس ممنوع بوده و باید از اعمال فشار و ماساژ در قسمت تزریقی بپرهیزید. بندانداختن با نخ مخصوص را ۴ الی ۷ روز بعد از بوتاکس کردن انجام دهید.

آرایش کردن بعد از بوتاکس

۴ ساعت پس از گذشت تزریق بوتاکس از آرایش‌کردن بپرهیزید. از انجام شیوه‌های آرایشی که سبب اعمال فشار روی پوست می‌شوند دوری کنید و از مواد آرایشی که فاقد گلیکولیک اسید و سالیسیلیک اسید هستند بهره ببرید. لوازم آرایشی حاوی مواد ضدعفونی‌کننده باعث التهاب و قرمزی پوست خواهند شد. زمان مناسب برای آرایش‌کردن ۲۴ ساعت پس از تزریق بدون ماساژ پوستی است.

آرایش کردن بعد از بوتاکس

چکیده مقاله

اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس نیاز به رعایت مراقبت بعد از بوتاکس دارد که عدم رعایت آن سبب کاهش اثرات بوتاکس خواهد شد. در ساعات اولیه پس از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت زیاد، ضربه به محل تزریق، خوابیدن روی صورت، نوشیدن الکل، مصرف داروهای رقیق‌کننده، آرایش‌کردن، حمام آب داغ و هرگونه فعالیتی که موجب ایجاد فشار می‌شود بپرهیزید.

سوالات متداول

  • هنگام اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

قبل از اصلاح صورت با پزشک مربوطه مشورت کنید. فرایند اصلاح صورت بعد از بوتاکس باید به‌آرامی و بدون اعلام فشار انجام شود. بهترین زمان برای اصلاح‌کردن ۷۲ ساعت بعد از تزریق بوتاکس است.

  • به طور کلی چند روز بعد از بوتاکس امکان اصلاح صورت یا لیزر وجود دارد؟

ازآنجایی‌که اصلاح صورت و ابرو نیاز به حرکت ابرو و گونه‌ها دارد این حرکت سبب جابه‌جایی مواد بوتاکس می‌شود و تأثیری منفی در نتایج بوتاکس می‌گذارد. زمان مناسب برای اصلاح صورت و ابرو به‌وسیله نخ و موچین، ۴ الی ۷ روز پس از تزریق بوتاکس است و برای لیزر موهای زائد باید دو هفته بعد از تزریق انجام شود.

  • مدت زمان بهبود و درمان پس از تزریق بوتاکس چند روز است؟

مدت زمان بهبودی برای تزریق بوتاکس به نوع درمان و منطقه درمانی بستگی دارد. در حالت کلی بهبودی بعد از تزریق بوتاکس یک الی ۲ هفته زمان می‌برد. اگر مقدار ماده تزریقی زیاد باشد زمان لازم برای درمان بیشتر می‌شود. جهت کسب اطلاعات دقیق از دوره بهبودی با پزشک خود مشورت کنید.

  • چند روز پس از بوتاکس صورت می‌توان مو را رنگ کرد؟

پاسخ به این سؤال به‌صورت دقیق امکان‌پذیر نیست؛ ولی به طور حدودی، بهترین زمان برای رنگ‌کردن مو یک هفته پس از تزریق است.

  • اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

شیوه‌های متفاوتی برای اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به بندانداختن، استفاده از موچین، وکس صورت و لیزر موهای زائد اشاره کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *