لیزر موهای زائد صورت و مزایای آن

لیزر صورت یکی از محبوب ترین روش هایی است که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. از بین بردن موهای زائد صورت و بدن یکی از اصلی ترین دغدغه های بسیاری از افراد است. روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد مانند: وکس کردن، بند انداختن، ژیلت کشیدن و… اما بسیاری از افراد با روش لیزر موهای زائد، اقدام به حذف موهای صورت خود می کنند.

مناطق مهم صورت در لیزر کدامند؟

لیزر موهای زائد صورت می تواند در مناطق زیر انجام شود:

 • چانه
 • لب بالا (خط لب بالا و بالای لب فوقانی)
 • بین ابروها
 • خط ریش در مردان (مقاله لیزر موهای زائد آقایان را بخوانید)
 • خط پش گردن
 • گونه ها

نکته: صورت یکی از حساس ترین نقاط بدن است. برای لیزر صورت به خصوص مناطق گونه ها و بین دو ابرو، سعی کنید حتما از اپراتور مجرب در بهترین مرکز لیزر در تهران کمک بگیرید.

آیا لیزر موهای صورت موثر است؟

لیزر موهای زائد صورت در رفع دائمی موهای زائد روی چانه، خط لب، بالای لب فوقانی (سبیل)، رور ابروها و گردن می تواند تاثیرگذار باشد. اما این نکته را باید در نظر بگیرید، به دلیل نازک بودن موهای صورت، حذف دائمی موها کمی زمان بر است. شما برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز است چندین جلسه برای لیزر موهای زائد صورتتان در نظر بگیرید. بعد از اتمام دوره و تعداد جلسات مورد نیاز لیزر، برای تداوم نتیجه باید سالانه دوبار از لیزر استفاده کنید.

چند جلسه لیزر برای حذف دائمی موهای زائد صورت نیاز است؟

از جمله سوالاتی که مراجعه کنندگان همیشه از دکتر پوست یا اپراتور خود میپرسند، تعداد جلساتی است که باید برای لیزر بروند. باید گفت برای رسیدن به نتیجه موردنظر و حذف دائمی موهای زائد، می بایست حداقل ۸ جلسه لیزر برای صورتتان درنظر بگیرید.

آیا موهای کرکی صورت با لیزر از بین می رود؟

شاید این موضوع را شنیده باشید که لیزر بر روی موهای کرکی تاثیری ندارد، لیزر صورت به عواملی چون جنس، رنگ پوست و ضخامت موها بستگی دارد. همچنین نوع دستگاه لیزر تاثیر زیادی بر روی از بین بردن موهای زائد صورت دارد.

مزایای لیزر صورت

مزایای لیزر صورت چیست؟

لیزر موهای زائد صورت نسبت به مابقی روش ها مانند اصلاح و بند انداختن، اصلاح و شیو و وکس کردن بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. از مزایای لیزر موهای زائد صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشن تر شدن رنگ پوست در لیزر موهای زائد صورت
 • حذف موهای زائد زیرپوستی
 • احساس درد کمتر و عوارض کمتر
 • حذف دائمی موهای زائد در طولانی مدت

عوارض لیزر صورت چیست؟

لیز موهای زائد صورت عوارض زیادی ندارد. معمولا عوارض جانبی لیزر صورت، شامل قرمزی، سرخی، تحریک شدن پوست، متورم شدن است. این عوارض کوتاه و موقتی است و خود به خود از بین می رود. درد خفیف، سوزش خفیف و قرمز شدن صورت جزء عارضه های لیزر صورت است، که غالبا نگران کننده نیست و با مراقبت های ساده بعد از لیزر به طور کامل از بین خواهد رفت.

عوارض جدی تر شامل سوختگی یا تغییر رنگ در اثر لیزر است. آن هم به دلیل این است که پوست صورت بسیار نازک و حساس است. اما این عوارض بسیار نادر بوده و با مراقبت های ساده از بین خواهد رفت.

عوارض لیزر موهای زائد صورت چیست؟
عوارض لیزر موهای زائد صورت چیست؟

آیا لیزر موهای زائد روی صورت جوش دار امکان پذیر است؟

افراد زیادی از موهای زائد صورت خود رنج می برند؛ اما به دلیل اینکه دارای پوستی حساس و جوشدار هستند، از انجام لیزر موهای زائد صورت خودداری میکنند. برخی از این جوش ها به دلیل این است که فرد به سن بلوغ رسیده است. دلیل دیگر جوش ها می تواند استفاده از شیوه نادرست شیو و اصلاح صورت باشد. به هر حال، اگر دارای پوست جوش دار هستید، نگران نباشید؛ می توانید به راحتی از لیزر موهای زائد برای صورت خود استفاده کنید. لیزر می تواند در کاهش جوش های صورتتان هم کمی کمک کند.

نکته: اگر جوش های صورتتان به دلایل هورمونی باشد، پیشنهاد می شود قبل از انجام لیزر موهای صورت، به یک پزشک مراجعه و سپس برای لیزر اقدام کنید. اگر جوش ها دارای قرمزی و التهاب زیادی باشد، توصیه می شود کمی صبر کنید تا التهاب و قرمزی پوست برطرف شود سپس لیزر کنید. لیزر موهای زائد صورت، قرمزی و التهاب پوستتان را افزایش میدهد.

آماده سازی صورت برای لیزر موهای زائد صورت

برای کمتر شدن عوارض لیزر صورت می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در روزهای قبل از جلسه لیزر، در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید.
 • سعی کنید چند روز قبل از لیزر صورت، از اسکراب پوست و لایه بردار که موجب حساس تر شدن پوست صورت می شود، استفاده نکنید.
 • مواد آرایش، ضد آفتاب، مرطوب کننده و هر گونه ماده شیمیایی که روی پوستتان قرار دارد قبل از لیزر پاک کنید.
 • قبل از لیزر، ورزش سنگین نکنید. صبر کنید که ضربان قلب تان نرمال شود، سپس شروع به لیزر نمایید.

مراقبت های مهم بعد از لیزر موهای زائد صورت چیست؟

اقدامات زیر می تواند التهاب پوستی و تورم بعد از لیزر را کاهش دهد.

 • تا ۲۴ ساعت سعی کنید دوش نگیرید. اما اگر تمایل به انجام این کار دارید، حتما از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ حمام موجب تشدید التهابات پوستی خواهد شد.
 • از شوینده ها و صابون های قوی صورت استفاده نکنید. کمی صبر کنید التهابات پوستی صورتتان بخوابد.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید و حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. (ضدآفتاب حداقل SPF30 باشد.)

آنچه در مقاله لیزر موهای زائد صورت خواندیم:

لیزر صورت با از بین بردن موهای صورت دیده پوست را شفاف تر و جوان تر نشان می دهد و همچنین آسیب های پوستی را برطرف می کند، قابل استفاده می باشد. از بین بردن موهای صورت با استفاده از لیزر ایمن، مؤثر، و راحت است. همچنین، هزینه لیزر با توجه به روش های دیگر بسیار تاثیرگذار تر و ماندگارتر است.

آیا بعد از لیزر می توان پوست را شیو کرد؟

پس از لیزر، پوست شما ممکن است بسیار حساس شده باشد. این حساسیت در اکثر موارد شبیه به حساسیت پوست است. به‌همین خاطر از ایجاد خراش یا مالش ناحیه لیزر شده تا چند روز خودداری کنید.

هزینه لیزر صورت چقدر است؟

هزینه لیزر صورت با توجه به نوع دستگاه، کلینیک و قسمت‌های تحت درمان متفاوت است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *