آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟ (عوارض شدید لیزر موی بدن)

شاید این را بارها شنیده باشید که لیزر موهای زائد ضرر دارد اما واقعا چرا لیزر موهای زائد ضرر دارد ؟ چرا استفاده از لیزر برای رفع دائمی لیزر موهای زائد دچار آسیب می شود و آیا امکان جلوگیری یا پیشگیری از خطرات وجود دارد؟ در این مقاله به تمام سوالاتی که تا به امروز ذهن شما را مشغول کرده است، پاسخ می دهیم.

همانطور که می دانید موهای زائد در رنگ های مشکی، قهوه و روشن وجود دارد. با استفاده از دستگاه لیزر رنگدانه ضعیف شده و در نهایت تار مو به طور کامل از بین می رود. تحقیقات و تجربه نشان می دهد کسانی که موهای زائد رنگ روشن دارند، باید از دستگاهی متناسب استفاده کنند. یک راه برای پیشگیری از خطرات وجود دارد، جستجو و تحقیق درباره دستگاه ها بهتر است از پزشک بخواهید که دستگاه مناسب را انتخاب کند و حدالامکان از دستگاه لیزر کندلا الکس و کندلا برای رفع موهای بور استفاده نکنید. معمولا این دستگاه ها برای موهای تیره طراحی شدند.

مضرات لیزر موهای زائد بدن

مرکز لیزر موهای زائد بدن

یکی از بزرگترین چالش ها برای مراجعین، اولین جلسه لیزر موهای زائد بدن است. در جلسه اول و به عنوان اولین تجربه در آن مرکز لیزر خاص، مراجعه کننده، نمی تواند اطمینان کامل داشته باشد. در این مواقع شما به یک راهنما نیاز دارید که علاوه بر اینکه به شما در انتخاب مرکز لیزر معتبر کمک می کند، لیستی از مراکز در نزدیکی شما را ارائه می دهد. خدمات زیبایی در زیباشیم به همین شکل ارائه می شود. به عنوان یک راهنما در کنار شماست تا بتوانید کلینیک خوب در منطقه مورد نظر پیدا کنید. به ساکنین منطقه شرق تهران لیست ۱۰ تایی از بهترین مرکز لیزر در پیروزی را توصیه می کنیم. این لیست شامل معتبرترین و بهترین مراکز لیزر تهران با امکانات و تجهیزات روز است.

برای چه کسانی لیزر موهای زائد ضرر دارد ؟

در زیر لیستی از افرادی که امکان لیزر موهای زائد را ندارند، بررسی می کنیم.

مبتلایان به لوپوس

شیوه کارکرد دستگاه های لیزر مخصو موهای زائد به گونه ای است که برای کسانی که پوست بدنشان به نور مستقیم حساس است، مناسب نمی باشد. به همین دلیل بیماران لوپوس منع استفاده از این روش رفع موهای زائد بدن هستنند.

ماینوکسیدیل

یک دارو برای پرپشت شدن مو است که البته روی موهای زائد بدن هم تاثیر گذار است. اگر مصرف این دارو برای شما اولویت بیشتری دارد بنابراین تا پایان دوره درمان، لیزموهای زائد بدن را شروع نکنید.

مشکلات خود ایمنی

مبتلایان به بیماری خود ایمنی آسیب های پوستی زیادی را تحمل می کنند. به همین دلیل اشعه ای که لیزر به پوست وارد می کند و به نوعی باعث سوزاندن ریشه می شود، بسیار مضر است. علاوه بر این کسانی که مشکلات آکنه یا اگزما دارند هم منع استفاده هستند.

مبتلایان به کلوئید

اگر از جمله افرادی هستید که به کلوئید مبتلا شدید، خطر بوجود آمدن گوشت اضافه برای شما وجود دارد. بنابراین این روش مناسب شما نخواهد بود.

مصرف راکوتان

راکوتان یکی از قرص های درمان مشکلات پوستی است. این دارو، عوارض بسیاری دارد که مصرف کنندگان را وادار می کند برخی از نکات را با دقت رعایت کنند. منع استفاده از لیزر درمانی برای رفع موهای زائد یکی از نکات مهم است. با مصرف راکوتان پوست شما نازک و حساس می شود و لیزر به شدت برای مصرف کنندگان خطرناک خواهد بود.

پیشگیری از لیزر موهای بدن

توصیه پزشک قبل از لیزر موهای زائد بدن

در ادامه بر توصیه های پزشکی برای قبل از مراجعه تاکید می کنیم. قبل مراجعه در صورتی که هیچ نوع بیماری ندارید حتما نکات و توصیه های پزشک را جدی بگیرید.

معمولا قبل از شروع لیزر درمانی رفع موی زائد توصیه می شود که به نکات زیر توجه کنید:

  • مراجعه کننده باید سالم باشد
  • بررسی حجم موهای زائد مراجعه کننده
  • انتخاب دستگاه لیزر متناسب با شرایط پوستی مراجعه کننده
  • باید دوره درمان را به پایان برسانید تا نتیجه را ببینید
  • فاصله جلسات از ۶ تا ۸ هفته است

مراقبت های قبل از شروع دوره لیزر درمانی

به صورت کلی بهتر است که تا ۲۴ ساعت پیش از اینکه برای لیزر مراجعه کنید، سطح پوست را با ژلیش اصلاح کنید. این کار را با دقت انجام بدهید تا از بین رفتن موهای زائد با کیفیت بیشتری انجام شود. با توجه به اینکه اشعه لیزر قدرت از بین بردن یا به اصلاح سوزاندن ریشه مو را دارد، احتمال سوختگی به دلیل وجود ساقه مو وجود دارد. برای کسانی که ترجیح می دهند تمام مراحل و مراقبت ها را پیش از مراجعه به دقت انجام بدهند و به عنوان اولین تجربه لیزر اقدام می کنند، جلسه اول لیزر موهای زائد چگونه است را توصیه می کنیم.

مشکلات لیزر موهای زائد بدن

جمع بندی

در پایان از شما متشکریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم که اطلاعات لازم را درباره مضررات لیزر برای افرادی که مبتلا به بیماری هستند، ارائه کرده باشیم. به عنوان سخن پایانی، پیش از اینکه جلسه لیزر درمانی را آغاز کنید، از سلامت بدن خود مطمئن باشید و بدانید که عامل اصلی در هر نوع اقدامی برای زیبایی، سلامتی شما از نظر فیزیکی خواهد بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *