پاک کردن تاتو با لیزر چگونه است؟ هزینه پاک کردن خالکوبی

امروزه افراد بسیاری علاقه دارند که طرح­‌ها و نقش­‌های مختلف را بر روی بدن خود تاتو کنند و یا با تاتوی ابرو و آرایش­‌های دائمی نواقص چهره خود را برطرف کرده و به زیبایی آن بیافزایند. اما ممکن است در گذر زمان نظر افراد در مورد تاتوها تغییر کند و در این مواقع سوالی که برای افراد پیش می­‌آید این است که چه می­توان انجام داد؟

خوشبختانه امروزه روش‌­های مختلفی برای پاک کردن تاتو وجود دارد. یکی از این روش‌­های موثر و پیشرفته، پاک کردن تاتو با لیزر است. دستگاه­‌های لیزر زیادی در جهان وجود دارند که برای پاک کردن تاتو طراحی شده‌­اند. اگر شما نیز قصد پاک کردن تاتو با لیزر را دارید و می‌خواهید به اطلاعات جامعی در این مورد دست پیدا کنید؛ این مطلب برای شماست. در ادامه به پاک کردن تاتو با لیزر و چگونگی و مزایا و معایب این روش می‌­پردازیم؛ با ما زیباشیم تا انتهای مقاله همراه باشید.

پاک کردن تاتو با لیزر چگونه است؟

در گذشته پاک کردن تاتو شاید امری محال به نظر می‌­رسید، اما به مرور زمان پیشرفت فناوری در حوزه تجهیزات پزشکی، موجب به وجود آمدن دستگاه‌های متنوع برای پاک کردن تاتو شد. یکی از بهترین دستگاه­‌های برای پاک کردن تاتو، لیزر است. لیزر یک روش غیرتهاجمی و کارآمد است که بدون بر جای گذاشتن زخم، با تاباندن امواج نوری، تاتو را برطرف می­کند. در پاک کردن تاتو با لیزر، اشعه لیزر با امواج کوتاه و قدرتمند و متمرکز بر ناحیه تاتو تابانده می‌­شود.

موثر بودن این روش درحدی است که با وجود سایر راهکارها و دستگاه‌­های مختلف، اکثر پزشکان پاک کردن تاتو با لیزر را بهترین و ایمن‌­ترین روش می­دانند. یکی از بهترین لیزرها برای این کار، لیزر فرکشنال co2 است. معمولا با چندین جلسه درمان توسط این لیزر، تاتو به طور کامل رفع می‌­شود. ممکن است در اثر استفاده از دستگاه لیزر، پوست کمی قرمز شود که جای نگرانی نیست و پس از چند روز برطرف می‌­شود.

نحوه پاک کردن تاتو با استفاده از لیزر

از آنجایی که در هنگام تاتو کردن، رنگ­‌های مورد استفاده در این فرایند به لایه‌ی درم پوست نفوذ کرده و در آن قسمت جای می­گیرند، پاک کردن تاتو بدون اثرگذاری بر روی بافت درم، امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل نیاز به استفاده از اشعه لیزر وجود دارد. در این روش دستگاه لیزر، با شلیک پرتو لیزر در طول موج‌های مختلف به ناحیه تاتو، تاتو را از پوست پاک می‌­کند.

زمانی که امواج لیزر به ناحیه تخت درمان تابیده می‌­شود، به پوست نفوذ می‌­کند و انرژی آن توسط رنگ موجود در پوست جذب می­‌شود. سپس امواج لیزر موجب تجزیه جوهر به ذرات کوچک‌­تر می‌­شود و به تدریج سیستم ایمنی و گلبول‌­های سفید بدن این ذرات را حذف می­‌کند.

چند جلسه برای پاک کردن تاتو با لیزر نیاز است؟

با توجه به وسعت ناحیه تاتو شده، قدیمی یا جدید بودن تاتو و شدت نفوذ رنگ، زمان مورد نیاز برای پاک کردن تاتو متفاوت خواهد بود. به طور معمول پاک کردن تاتو با لیزر چندین جلسه طول می‌­کشد. این امر به ویژه زمانی که تاتو بزرگ‌­تر باشد و ناحیه بیشتری از پوست را در بر گرفته باشد، بیشتر طول می‌کشد. همچنین رنگ جوهر نیز در تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تاتو با لیزر موثر خواهد بود. بنابراین به طور کلی بسته به اینکه  چه مدت از انجام تاتو گذشته است و یا از چه نوع رنگی برای تاتو استفاده شده، تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن آن متفاوت خواهد بود.

عوارض پاک کردن تاتو با لیزر

استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو یک روش غیر تهاجمی و ایمن محسوب می­‌شود. البته این روش نیز مانند سایر روش­‌های درمانی ممکن است با برخی عوارض همراه باشد. به ویژه اگر برای پاک کردن تاتو با لیزر به سراغ افراد غیر متخصص و یا سالن‌­های زیبایی بروید، امکان ابتلا به عوارض آن افزایش می­‌یابد؛ بنابراین باید تنها به کلینیک­‌های لیزر درمانی معتبر که تحت نظر پزشک متخصص فعالیت می‌­کنند، مراجعه کنید.

یکی از عوارضی که ممکن است در اثر استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو ایجاد شود، لکه­‌های سفید و خونریزی خفیف است. این عوارض ممکن است در حدود هفت تا ده روز طول بکشد و سپس به تدریج رفع خواهد شد.

یکی از عوارض جانبی رایج پاک کردن تاتو با لیزر، هیپوپیگمانتاسیون (تیرگی) است. این عارضه در افرادی که با لیزرهای QSR یا الکساندرایت ۴ تحت درمان قرار می­گیرند بیشتر بروز می‌­کند و با توجه به افزایش تعداد جلسات درمان، بروز این عارضه نیز بیشتر می‌­شود.

اگر در مواد یا رنگ تاتو آهن مورد استفاده شده باشد، ممکن است در اثر تابش اشعه لیزر واکنش داده و رنگ تاتو تیره­‌تر شود. برای پیشگیری از این عارضه باید تاتو و رنگ به کار رفته به طور کامل بررسی شود و ابتدا لیزر در ناحیه کوچکی تست شده و در صورت عدم بروز این مشکل، درمان تکمیل شود.

بهتر است برای اینکه خطر ابتلا به عوارض لیزر به حداقل برسد، حدود چهار هفته بین جلسات لیزر فاصله ایجاد شود. پزشک ممکن است برای پیشگیری از بروز عفونت در ناحیه تحت درمان ، آنتی سپتیک موضعی برای شما تجویز نماید.

لیزر چگونه باعث پاک شدن تاتو می ­شود؟

پرتوی اشعه لیزر با شدت بالا به ناحیه تاتو تابیده می‌­شود؛ این اشعه با طریق تخریب رنگ‌دانه‌ها تاتو را برطرف می­کند. از آنجایی که رنگدانه‌­های مشکی، هر طول موجی از پرتو لیزر را می‌­توانند جذب کنند، پاک کردن تاتوهای مشکی‌ و تیره نسبت به تاتوهای رنگی آسان­‌تر است. تاتوهایی که دارای رنگ­‌های دیگر هستند را می­توان با انواع لیزر و طول موج مناسب هر تاتو پاک کرد.

همچنین اینکه از چه اشعه­‌های و با چه طول موجی برای پاک کردن تاتو با لیزر استفاده شود، به رنگ پوست فرد و عمق نفوذ رنگ‌دانه‌ها بستگی خواهد داشت.

چگونه لیزر تاتو رو پاک می کند؟

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر به مولفه‌­های گوناگونی بستگی دارد و ­برای تخمین دقیق هزینه باید تاتو توسط پزشک به طور دقیق بررسی شود. به‌طور کلی هزینه پاک کردن تاتو با لیزر به عواملی مانند وسعت ناحیه تاتو شده، نوع رنگدانه‌­ها و جوهر به کار رفته و عمر تاتو بستگی دارد.

هرچه تاتو تازه­‌تر باشد و ناحیه تاتو کار شده بزرگ‌­تر باشد، تعداد جلسات بیشتری برای رفع آن نیاز است و این امر موجب افزایش هزینه می‌­شود. همچنین بسته به اینکه نوع دستگاه لیزری که برای شما استفاده می‌­شود، چه نوع دستگاهی است، هزینه می‌تواند متفاوت باشد.

از آنجایی که امکانات و دستگاه­‌های مورد استفاده در کلینیک‌­های لیزر درمانی از اهمیت بالایی برخوردار هستند، کلینیک‌­هایی که دارای تجهیزات پیشرفته‌­تری هستند، معمولا هزینه بالاتری دریافت خواهند کرد. به یاد داشته باشید که لیزر تاتو باید در مراکز درمانی استاندارد و پیشرفته صورت بگیرد و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

چنان­چه برای پاک کردن تاتو با قیمت کمتر به افراد بی­‌تجربه و غیر متخصص مراجعه کنید که بر روی کار با دستگاه تسلط کافی ندارند و یا بدون بررسی جنس پوست و نوع تاتوی شما اقدام به درمان می‌کنند، می­‌تواند باعث سوختگی و آسیب دیدن پوست شما شود و صدمات جبران ناپذیری به پوست شما وارد شود.

هزینه پاک کردن تاتوهای بزرگ‌ تر بیشتر از تاتوهای کوچک است، همچنین پاک کردن تاتوهایی که در قسمت­‌هایی نظیر دست و پا، صورت و گردن قرار دارند، نسبت به سایر بدن بیشتر خواهد بود.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

میزان دستمزد اپراتور لیزر، دستمزد پزشک متخصص، مکان قرار گیری کلینیک و سابقه و شهرت کلینیک در درمان­‌های موفق، می­‌تواند در هزینه پاک کردن تاتو با لیزر موثر باشد. به عنوان مثال کلینیک­‌های کوچک و گمنام در شهرهای کوچک نسبت به مراکز درمانی مشهور و پیشرفته‌­تر در شهرهای بزرگ‌­تر هزینه کمتری دریافت می‌­کنند.

از آنجایی که ممکن است پرداخت هزینه پاک کردن تاتو با لیزر برای همه افراد امکان‌پذیر نباشد، برخی از کلینیک­‌های درمانی، برنامه­‌های تخفیف ویژه برای مراجعه کنندگان خود در نظر می­‌گیرند. در هر صورت برای اطلاع دقیق از هزینه­‌ی این کار و بهره‌­مندی از طرح­‌های ویژه مراکز درمانی با مرکز درمانی مورد نظر خود تماس گرفته و در مورد هزینه این کار با آن­ها صحبت کنید.

فیلم پاک کردن تاتو با لیزر

پیش از اقدام برای پاک کردن تاتو با لیزر، بهتر است اطلاعات کافی در مورد این روش را به دست آورده و با مشاهده تصاویر قبل و بعد مراجعه کنندگان به مرکز درمانی مورد نظر خود و مشاهده فیلم پاک کردن تاتو با لیزر در این کلینیک‌­ها، نسبت به نحوه کار آن­ها آگاهی پیدا کنید.

چکیده مقاله پاک کردن تاتو

امروزه طرح­‌های مختلف تاتو در بین مردم بسیار فراگیر و محبوب شده است. همچنین بسیاری از افراد از تاتو برای آرایش دائمی بر روی صورت خود استفاده می­‌کنند. اما برخی از افراد پس از مدتی از تاتوهای خود دلزده شده و یا نظرشان تغییر می‌­کند؛ در چنین مواقعی پاک کردن تاتو با لیزر یکی از ایمن‌­ترین و کارآمدترین روش­هایی است که می­‌تواند به شما برای پاک کردن تاتو، کمک کند.

اگر برای پاک کردن تاتو با لیزر به مراکز درمانی معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنید، این روش عوارض چندانی به جز قرمزی، التهاب و احساس سوزش پوست، در پی نخواهد داشت. دقت داشته باشید که مراجعه به افراد نابلد و غیر متخصص می­تواند عوارضی چون سوختگی و آسیب­‌های جدی به دنبال داشته باشد، بنابراین هرگز برای پرداخت هزینه کمتر به مراکز غیر معتبر مراجعه نکنید.

سوالات متداول

  • عوارض پاک کردن تاتو با لیزر چیست؟

تورم، قرمزی، التهاب و خارش که در مدت زمان چند ساعت تا چند روز برطرف خواهد شد. همچنین تیره‌تر شدن رنگ تاتو و پوسته پوسته شدن از دیگر عوارض طبیعی این عمل است. در صورت مراجعه به افراد غیرماهر و غیر‌متخصص ممکن است با عوارضی چون سوختگی پوست و آسیب‌های دیگر مواجه شوید.

  • آیا پاک کردن تاتو با لیزر درد دارد؟

آستانه تحمل درد افراد باهم متفاوت است. در صورت احساس درد و سوزش در حین انجام کار، پزشک از بی‌حسی موضعی برای شما استفاده خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *