باورهای اشتباه درباره لیزر درمانی موهای زائد بدن

موهای زائد بدن یکی از مهم ترین چالش‌های زندگی روزمره شده است. با ورود دستگاه‌های لیزر، بسیاری این روش درمان را انتخاب کرده و ادامه دادند تمام باورهای اشتباه درباره لیزر درمانی موهای زائد بدن را در این مقاله بررسی و تحلیل می‌کنیم. این مقاله به شما کمک می‌کند تا با کسب اطلاعات بیشتر، بدون ترس و تردید برای لیزر درمانی اقدام کنید. امروزه لیست مراکز لیزر با کیفیت و مجهز در تهران و شهرستان‌ها افزایش یافته اما بسیاری از مراجعین حتی در بهترین مراکز لیزر تهران هم دچار ترس‌ و شک و تردید می‌شوند. برخی نگران عوارض بعد از لیزر موهای زائد بدن هستند و برخی از درد و ماندگاری این متد درمانی بی اطلاع هستند.

در ادامه ۱۰ باور و اشتباهات رایج در مورد برداشتن موهای زائد بدن را بررسی می کنیم:

 • لیزر موی زائد درد دارد؟
 • کیفیت و ماندگاری لیزر به رنگ پوست ربط دارد؟
 • لیزر کل بدن چند جلسه و چند ساعت طول می کشد؟
 • لیزر مو به بدن آسیب جدی می رساند؟
 • موهای زائد بعد از بارداری زخیم تر می شود؟
 • خدمات لیزر برای آقایان موثر است؟

رایج ترین باورهای اشتباه در حذف موهای زائد بدن با لیزر

باورهای اشتباه درباره رفع موهای زائد بسیار زیاد است. ۱۰تا از رایج‌ترین باورها غلط در برداشتن موهای زائد با لیزر درمانی را به شما ارائه می‌دهیم. بعد از هر جلسه لیزر، اولین سوالی که از اشخاص می‌پرسند، در مورد شدت درد و سوزش هنگام لیزر و یا حساسیت‌های پوستی است

 • اینکه آیا نتیجه دلخواه را دریافت می‌کنند؟
 • هزینه‌ای که برای لیزر درمانی پرداخت می‌شود، چقدر به صرفه است؟
 • مدت زمان ماندگاری و لیزر چقدر طول می‌کشد؟

و بسیاری از سوالات رایج که نگرانی مراجعین را نشان می‌دهد. اگر تابحال لیزر موهای زائد را تجربه نکردید و نمی‌دانید جلسه اول لیزر موهای زائد چگونه است؟ بهتر است تمام جزئیات را در اینباره بدانید.

با مهم دانستن نگرانی هر کدام از شما مراجعین محترم، یک مقاله جامع در این راستا، جمع آوری کردیم تا اختصاصی یکبار برای همیشه لیزر موهای زائد بدن را شفاف سازی کنیم.

حقایقی در مورد لیزر موهای زائد

۱. آیا لیزر موهای زائد بدن درد دارد؟

اگر از افراد مختلف که لیزر موهای زائد بدن را انجام داده اند، پرسیده باشید، احتمالا پاسخ‌های متفاوتی را شنیده اید. جالب است بدانید، تمام پاسخ‌ها درست است. به کاربردن تکنیک‌های مراکز لیزر و اپراتور برای کاهش هرچه بیشتر درد، میزان آستانه درد افراد و تفاوت در واکنش بدن باعث می‌شود هر شخصی میزان درد لیزر را در درجه‌های مختلفی تجربه کند. اگر نسبت به خودتان شناخت کافی دارید، با توجه به آستانه تحمل درد خود، تکنیک‌های کاهش درد را از اپراتور درخواست کنید.

۲. ماندگاری نتیجه لیزر به رنگ پوست ربط دارد؟

اگر شما هم پوست گندمی یا تیره دارید، باید از دستگاه‌های لیزر با قدرت نفوذ بیشتری استفاده کنید. برای اطمینان بیشتر، بهتر است پیش از شروع درمان در این مورد از اپراتور یا پزشک در مورد دستگاه لیزر سازگار با پوست تیره بپرسید. بهتر است که بدانید، ملانین پوست تیره با پوست روشن کاملا متفاوت است. دستگاه‌های لیزر مناسب برای پوست تیره باید طول موج عمیق‌تری داشته باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد مناسب برای پوست های تیره

۳. لیزر کل بدن چند جلسه و چند ساعت طول می کشد؟

با توجه به اینکه، بدن مراجعه کننده به کلینیک لیزر موهای زائد بدن، چه رنگدانه‌ای دارد؟ موهای نازک و نرم دارد یا ضخیم؟ بدن پر مو دارد یا کم مو؟ و بسیاری عوامل، تعداد جلسه مناسب برای کسب نتیجه مطلوب در افراد بسیار متفاوت خواهد بود. بسیاری از مراکز لیزر حداقل ۵ و حداکثر ۸ جلسه با فاصله بین ۶ تا ۸ هفته را پیشنهاد می‌کند. به طور قطع اگر حداکثر جلسات لیزر درمانی را پر کنید، نتیجه مطلوب‌تری را دریافت خواهید کرد.

۴. لیزر مو به بدن آسیب جدی می رساند؟

قطعا از بین بردن موهای زائد بدن، شامل عوارضی هست اما این عوارض قابل کنترل است و خطر جدی ندارد. شایع‌ ترین عوارض لیزر موهای زائد را در زیر نام بردیم:

 • ایجاد قرمزی و التهاب پوست
 • پوسته شدن پوست بدن
 • تیرگی رنگ پوست (تیرگی پوست بسیار ناچیز است)
 • آسیب به چشم (با استفاده از عینک مخصوص کاملا رفع می‌شود.)
 • عفونت‌های پوستی با علائم خارش، التهاب، درد و ایجاد جوش (با تجویز کرم آنتی بیوتیک رفع می‌شود.)
 • سوختگی یا تاول (مراکز لیزر معتبر در تهران را انتخاب کنید.)
 • اسکار و زخم (زخم‌های بسیار شدید که به دلیل بی احتیاطی اپراتور ایجاد می‌شود.)

۵. در دوران بارداری می توانیم لیزر کنیم؟

با توجه اینکه شما در مقابل کودکی که در بدن شما است، مسئول خواهید بود، لیزر درمانی برداشتن موهای زائد بدن را در دوران بارداری و شیردهی فراموش کنید. پس از زایمان با وجود تغییراتی که بر بدن شما از جمله عملکرد هورمون‌ها ایجاد شده است، لیزر موهای زائد بدن را شروع کنید. معمولا دوران شیردهی بر کاهش یا افزایش موهای زائد موثر است. اگر پرمویی بدن شما پس از دوران بارداری و شیردهی برطرف نشد، با انجام لیزر می‌توانید قدرت رویش موی زائد بدن را کاهش دهید.

۶. آیا خدمات لیزر برای آقایان موثر است؟

حتما لیزر برای رفع موهای زائد بدن آقای تاثیرگذار است. تنها تفاوتی بین خانم‌ها و آقایان در لیزر مو، قدرت دستگاه لیزر خواهد بود. با توجه به مطالب جالبی که در بهترین دستگاه موهای زائد در ۲۰۲۳ ارائه شد، مراجعین می‌توانند با در نظر گرفتن، دستگاه مناسب و سازگار، کلینیک مناسب را انتخاب کنند تا نتیجه دلخواه را ببینند.

دستگاه مناسب لیزر موهای زائد آقایان

۷. آیا اثر لیزر موهای زائد صورت ماندگار است؟

صورت یکی از نواحی حساس بدن است که امکان استفاده از امواج عمیق برای این دستگاه‌ها بسیار خطرناک است. هرچقدر موی صورت نازک‌تر باشد، قطعا اموج با قدرت کمتری لازم دارند و برعکس برای از بین بردن موی زائد ضخیم، دستگاه‌های قوی‌تری لازم است.

۸. لیزر درمانی بر موهای بلوند و قرمز موثر است؟

با گسترش تکنولوژی، لیزر درمانی موهای زائد بلوند و قرمز با طراحی دستگاه‌های جدید امکان پذیر شد. مراجعین تنها کافی است که از پزشک متخصص، دستگاه سازگاری با این رنگ مو را درخواست کنند.

۹. هزینه لیزر درمانی برای رفع موی زائد به صرفه است؟

اگر هزینه هر بار خرید ژیلت، تیغ و حتی دستگاه‌های لیزر خانگی را محاسبه کنید، قطعا هزینه بیشتری نسبت به برداشتن موهای زائد بدن با دستگاه لیزر را صرف می‌کنید. در نظر داشته باشید که پس از ۵ تا ۶ جلسه به طور کامل موهای زائد بدن شما از بین می‌رود. با استفاده از ژیلت یا تیغ و دستگاه لیزر خانگی باید همیشه و در تمام مدت به طور کامل شیو کنید و البته نتیجه دلخواه را نمی‌بینید.

۱۰. لیزر درمانی برای موهای زائد، نابارور می کند؟

این احتمال با وجود دستگاه‌های پیشرفته لیزر تقریبا ۰% است. اگر دستگاه‌های لیزر این آسیب جدی را بدن بانوان وارد می‌کرد، قطعا جامعه پزشکان ساکت نمی‌ماندند.

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل تمام اطلاعات مربوط به باورهای اشتباه درمورد لیزر موی زائد شرح دادیم. با توجه به تمام عوامل می‌توانید برای انتخاب این روش درمانی تصمیم بگیرید.

لیزر موهای زائد بدن چقدر ماندگاری دارد؟

بله، رفع موهای بدن با دستگاه لیزر دائمی است، شاید در برخی نواحی دوباره شاهد رویش مو باشید اما قابل رفع است.

برای لیزر موهای زائد بدن محدودیت سنی وجود دارد؟

بله، حداقل ۱۸ سال را داشته باشید و پیش از این سن، اقدام نکنید، زیرا احتمال تغییرات هورمنی در سن بلوغ بسیار زیاد است و احتمالا دوره درمان رضایت بخش نباشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *