بهترین مارک بوتاکس در ایران چیست؟

به دلیل مزایای بسیار بوتاکس، مانند ایمن بودن و اثر سریع، امروزه تزریق بوتاکس به یک روش درمانی محبوب و رایج در زمینه رفع عارضه‌های پیری و جوان‌سازی پوست تبدیل شده است. افراد بسیاری ترجیح می‌دهند به جای استفاده از روش‌های پرهزینه و تهاجمی مانند عمل‌های زیبایی و لیفت پوست، تزریق بوتاکس انجام دهند.

تزریق بوتاکس روشی آسان و ایمن است که به رفع خطوط کم عمق پوست کمک کرده و از عمیق شدن چین و چروک‌های صورت نیز پیشگیری می‌کند. همچنین به جز موارد زیبایی، تزریق بوتاکس در درمان برخی مشکلات سلامتی مانند رفع اسپاسم‌های عضلانی، میگرن و… کاربرد دارد.

اما پیش از انجام بوتاکس، لازم است بدانید که کدام برند بوتاکس بهتر است و با بهترین مارک بوتاکس آشنا شوید؛ این امر به شما کمک می‌کند تا فریب تبلیغات را نخورده و اسیر برندهای تقلبی و مضرات آن‌ها نشوید. به این ترتیب می‌توانید تشخیص دهید کدام مرکز درمانی از بهترین مارک بوتاکس برای مشتریان خود استفاده می‌کند و این امر انتخاب مرکز درمانی مناسب را برای شما آسان‌تر می‌سازد. برای آگاهی از اینکه کدام برند بوتاکس بهتر است و میزان ماندگاری و هزینه آن چقدر است، این مطلب را مطالعه نمایید.

بوتاکس در رفع چین و چروک چگونه عمل می‌کند؟

همان طور که در مقالات پیش‌تر ذکر شد، از تزریق بوتاکس پیشانی می‌توان برای پیشگیری از عمیق شدن چین و چروک‌های پوستی استفاده کرد. بوتاکس یک نام ویژه است که پزشکان برای استفاده از مقادیر مشخصی سم بوتولونیم درجه ۱ در نظر گرفته اند. این سم بوتولینوم که دارای قابلیت تزریق است، توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود.

بوتاکس در رفع چین و چروک چگونه عمل می‌کند؟
بوتاکس در رفع چین و چروک چگونه عمل می‌کند؟

بوتاکس قدرت­مندترین پروتئین نوروتوکسین شناخته شده برای انسان‌ها به شمار می‌رود. سم بوتاکس با حرکت درون سیناپس‌های ماهیچه‌ها، پالس‌های عصبی مربوط به حرکت عضلات را مسدود می‌کند. به این ترتیب هنگامی که سم بوتاکس درون عضلات حضور دارد، عضله نمی‌تواند منقبض شود. به بیانی دیگر، بوتاکس موجب فلج موقت به صورت کامل یا جزئی در عضلات می‌شود و در نتیجه با محدود شدن حرکت آن عضله، چین و چروک‌ها و خطوط پوستی صاف می‌شوند. تزریق بوتاکس یک درمان موقت محسوب می­شود و در حدود ۲ تا ۴ ماه ماندگاری دارد.

مواد تشکیل دهنده بوتاکس

بوتاکس یک نوع داروی پروتئینی است که از سم بوتولینوم تولید شده است و از طریق تزریق به عضله هدف در ناحیه تحت درمان وارد می‌شود. این ماده پس از ورود به عضله‌های زیر پوست در ناحیه مورد نظر، باعث ضعیف شدن یا فلج شدن عضلات می‌شود.

به طور کلی بوتاکس نامی است که برای داروی به دست آمده از سم بوتولینوم در نظر گرفته شده است. سم بوتولینوم دارای هفت نوع اصلی می‌باشد؛ سم بوتولینوم نوع A و B می‌توانند منجر به بیماری در انسان شوند و در علم پزشکی از آن‌ها برای رفع چین و چروک و درمان گرفتگی‌های عضلانی استفاده می‌شود.

سم بوتولینوم به شکل سایر فرآورده‌های تجاری نیز به عنوان بوتاکس به کار گرفته می‌شود که در هر کدام دارای فرمول خاص خود هستند. این فراورده‌ها عبارتند از:

  • سم بوتولینوم نوع A یا همان بوتاکس معروف
  • دیسپورت
  • زئومین
  • ژوویدرم
  • مصپورت

نام‌های متفاوت این محصولات، به دلیل وجود تفاوت در ترکیبات سازنده آن‌ها می‌باشد. این اختلاف موجب می‌شود که مقدار دوز مصرفی، سرعت پخش شدن و اثربخشی محصول و همچنین دست یابی به نتیجه مورد نظر در هر کدام متفاوت باشد. علاوه بر این، ترکیبات مختلف بوتاکس، موجب تفاوت در میزان هزینه تزریق انوع مختلف بوتاکس می‌شود.

انواع برندهای بوتاکس در ایران

بوتاکس یک نام تجاری برای مشهورترین و شناخته شده‌ترین برند تولید کننده سم بوتولینوم می‌باشد. این سم در پزشکی برای مصارف زیبایی و درمانی گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین بار یک شرکت فرانسوی ماده‌ای با ترکیبات سم بوتولینوم و تحت برند بوتاکس عرضه کرد. مقبولیت این برند بین مصرف کنندگان در حدی بود که امروزه تزریق سم بوتولینوم معادل نام بوتاکس در نظر گرفته می‌شود و اصطلاح بوتاکس برای محصولات انواع برندهای تولید کننده این سم به کار می‌رود.

انواع برندهای بوتاکس در ایران

البته بوتاکس تنها برندی نیست که به تولید ترکیبات سم بوتولینوم برای مصارف پزشکی و زیبایی می‌پردازد. انواع دیگری نیز از توکسین بوتولینوم به وسیله برخی شرکت‌های دارویی ساخته می‌شوند و در بازار جهانی از محبوبیت زیادی برخوردارند. در کشور ما انوع برندهای بوتاکس نظیر دیسپورت، مصپورت، زئومین و نورونوکس موجود هستند و توسط پزشکان در مراکز درمانی معتبر برای مصارف زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در پاسخ به این سوال که کدام برند بوتاکس بهتر است، می‌توان گفت برندهای ذکر شده از بهترین برندهای بوتاکس در ایران هستند. در ادامه به شرح ویژگی‌های هر یک از این برندها می‌پردازیم.

بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای موجود در بازار است. دیسپورت در کشور انگلستان تولید می‌شود و در زمره بهترین برند‌های بوتاکس در دنیا قرار می‌گیرد. پزشکان از تزریق بوتاکس دیسپورت برای رفع خطوط اخم عمیق و متوسط بهره می‌گیرند. توجه داشته باشید که این نوع بوتاکس برای رفع خطوط اخم سطحی مناسب نیست. بوتاکس دیسپورت به سرعت تاثیر خود را بر روی چین و چروک‌ها گذاشته و به طور معمول پس از دو روز نتایج تزریق، قابل مشاهده خواهد بود. همچنین مدت ماندگاری دیسپورت در حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد.

بوتاکس دیسپورت
بوتاکس دیسپورت

بوتاکس مصپورت

برند بوتاکس مصپورت، یک بوتاکس ایرانی است که در داخل کشور تولید می‌شود و از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. این محصول توسط پزشکان مورد تایید قرار گرفته است و به طور گسترده‌ای در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس مصپورت نسبت به دیسپورت، از قیمت پایین‌تری برخوردار است ولی اثر بخشی آن بالا بوده و در اغلب موارد با گذشت ۱تا ۳ روز از زمان تزریق بوتاکس، اثر آن نمایان می‌شود.

بوتاکس مصپورت دارای تاییدیه از طرف سازمان غذا و داروی ایران می‌باشد و ایمنی و تاثیر آن ثابت شده است. کیفیت این محصول در حدی است که به برخی کشورهای همسایه نیز نیز صادر می‌شود. همچنین مصپورت از ماندگاری خوبی برخوردار است و در حدود ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

بوتاکس مصپورت
بوتاکس مصپورت

بوتاکس زئومین

برند زئومین در کشور آلمان تولید می‌شود و به عنوان یکی از بهترین برندهای بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت در سراسر جهان مشهور است. بوتاکس زئومین از هر گونه پروتئین و مواد افزودنی عاری است، بنابراین با تزریق آن نسبت به سایر برندها، آنتی بادی کمتری در بدن انسان علیه آن تولید می‌شود. همچنین به دلیل عاری بودن از پروتیئن و مواد افزودنی، شرایط نگهداری آن آسان است و به شرایط ویژه‌ای برای نگهداری نیاز ندارد. این امر بوتاکس زئومین را به گزینه‌ای ایده آل برای تزریق در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی تبدیل کرده است.

بوتاکس زئومین
بوتاکس زئومین

بوتاکس نورونوکس

نورونوکس از بوتاکس‌های کره‌ای باکیفیت است و توسط شرکت کره‌ای نورونوکس تولید و به بازار عرضه می‌شود. این برند نیز در ایران شناخته شده می‌باشد و از سازمان غذا و دارو مجوز کسب کرده است. بوتاکس نورونوکس در اکثر کلینیک‌های زیبایی برای رفع عارضه‌های پیری پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. اثر بخشی بوتاکس نورونوکس بالا می‌باشد و معمولا بعد از ۱تا ۳ روز نتایج نمایان می‌شود؛ ماندگاری این بوتاکس نیز در حدود ۳ تا ۶ ماه است.

جهت اطلاع از سن بوتاکس میتوانید مقاله بهترین سن بوتاکس را مطالعه نمایید.

بوتاکس نورونوکس

بهترین برند بوتاکس کدام است؟

در پاسخ به این سوال که کدام برند بوتاکس بهتر است، به طور کلی می‌توان گفت برندهای بوتاکس دیسپورت، مصپورت، زئومین و نورونوکس از بهترین برندهای بوتاکس در ایران محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه از تزریق بوتاکس برای چه نوع درمانی استفاده می‌شود، ناحیه تحت درمان و همچنین بودجه شما، پزشک بهترین بوتاکس را برای شما انتخاب می‌کند. در این میان، ماندگاری برخی بوتاکس‌ها مانند دیسپورت و مصپورت از سایر برندها بیشتر می‌باشد.

همچنین از نظر ایمنی، با وجود ایمنی بالای تمام برندهای ذکر شده، بوتاکس‌های برند دیسپورت و بوتاکس، دارای ایمنی بیشتری نسبت به سایر بوتاکس‌ها هستند. از نظر سرعت اثربخشی نیز، بوتاکس دیسپورت دارای اثر بخشی سریع‌تری نسبت به سایر برندها می­باشد، به طوری که بیماران می‌توانند پس از ۱ تا ۲ روز از زمان تزریق نتیجه آن را مشاهده کنند.

تاثیر پزشک متخصص در تزریق بوتاکس

از آنجایی که تزریق بوتاکس، عمل حساسی به شمار می‌رود و تزریق اشتباه می‌تواند عوارض جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد؛ پس از آگاهی از اینکه کدام برند بوتاکس بهتر است، باید در انتخاب بهترین دکتر بوتاکس در تهران ماهر و با تجربه نیز دقت کنید. متاسفانه برخی مراکز زیبایی بدون مجوز نیز اقدام به تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص می‌کنند. این امر می‌تواند عواقب زیان باری به دنبال داشته باشد. استفاده از مواد بی‌کیفیت و عدم مهارت لازم در تزریق، می­تواند موجب بروز عوارض آلرژیک، افتادگی پلک، افتادگی ابرو، عدم تقارن در صورت، افتادگی لب ها، بی‌حس شدن، مشکلات بینایی و… شود. بنابراین مهم است که برای تزریق بوتاکس به یک پزشک متخصص ماهر مراجعه کنید.

تاثیر پزشک متخصص در تزریق بوتاکس
تاثیر پزشک متخصص در تزریق بوتاکس

جمع‌بندی

همان طور که در این مقاله خواندیم، امروزه برندهای بوتاکس متعددی در بازار وجود دارند. در این میان برخی مراکز نیز از برندهای تقلبی و بی‌کیفیت استفاده می‌کنند. بنابراین مهم است در مورد اینکه بهترین برند بوتاکس کدام است، آگاهی کسب کنید. در این مقاله به معرفی بهترین برندهای بوتاکس پرداختیم. توجه داشته باشید که این برندها دارای ترکیب اصلی یکسانی هستند، اما ممکن است ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل، علاوه بر آشنایی کلی با انواع برندهای بوتاکس، در مورد برندی که برای شما مناسب‌تر است، با یک پزشک متخصص صحبت کنید.

سوالات متداول بهترین مارک بوتاکس

قیمت بهترین مارک بوتاکس چقدر است؟

بسته به اینکه چه نوع مارک بوتاکسی مورد استفاده قرار می¬گیرد، قیمت آن متفاوت خواهد بود. قیمت بوتاکس دیسپورت انگلیسی به عنوان یک برند بسیار خوب، بیشتر از بوتاکس ایرانی مصپورت است. قیمت بوتاکس دیسپورت در حدود سه میلیون تومان است. به همین دلیل بسیاری از افراد که توانایی پرداخت هزینه بوتاکس دیسپورت را ندارند، به عنوان یک جایگزین باکیفیت از برند مصپورت ایرانی استفاده می‌کنند که مقرون به صرفه‌تر است.

بهترین مارک بوتاکس کره‌ای کدام است؟

در حال حاضر برندهای کره‌ای از باکیفیت‌ترین بوتاکس‌ها در بازار ایران محسوب می‌شوند. در این میان برند کره‌ای نورونوکس بهترین مارک بوتاکس کره‌ای در ایران است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *