لیزر فول بادی چیست؟

لیزر فول بادی یکی از راه‌های موثر و محبوب برای از بین بردن موهای زائد تمام بدن است، که می‌تواند نتایجی دائمی را به همراه داشته باشد. با انجام لیزر فول بادی، موهای بدن به مرور زمان ریزتر و نرم‌تر شده و به تدریج رشد آن‌ها کندتر می‌شود.

این روش، یک روش آسان، سریع و راحت برای رفع موهای زائد است که در صورت انجام در بهترین مرکز لیزر، عوارض خاصی نیز به دنبال ندارد. همچنین لیزر موهای زائد در رفع موهای زائد نسبت به روش‌های دیگر، بهتر و موثرتر عمل می‌کند. چنان چه می‌خواهید در مورد لیزر فول بادی و چگونگی آن بیشتر بدانید، با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی لیزر فول بادی و هر آن چه لازم است در این خصوص بدانید، خواهیم پرداخت.

لیزر فول بادی چیست؟

به لیزر تمام بدن، لیزر فول بادی اطلاق می‌شود. این شیوه درمانی مخصوصا برای کسانی که به دلایل مختلف مانند مشکلات هورمونی یا ژنتیکی دارای موهای زائد ضخیمی هستند و می‌خواهند از شر موهای زائد خود خلاص شوند، یک روش مفید و ایمن محسوب می­شود.

به طور معمول، فرد برای لیزر فول بادی به چندین جلسه، شامل ۶ تا ۸ جلسه درمان نیاز دارد، اما ممکن است طبق نظر پزشک، به تعداد جلسات لیزر درمانی بیشتری نیز نیاز باشد.

لیزر فول بادی موجب صرفه جویی در هزینه و وقت افراد می‌شود و چنان چه دوره درمان تکمیل شود، نتیجه رضایت بخش به دست خواهد آمد. لیزر فول بادی یک راه مناسب برای حذف موهای زائد کل بدن است، که برای تمام افراد اعم از خانم‌ها و آقایان با انواع پوست و مو، قابل انجام است.

لیزر فول بادی شامل چه قسمت‌هایی است؟

لیزر فول بادی خانم ها شامل چه قسمت هایی است؟

لیزر فول بادی را می‌توان برای قسمت‌های زیر در بدن به کار برد:

 لیزر موهای صورت

یکی از بخش‌های بدن که موهای زائد آن ممکن است آزاردهنده به نظر برسد، صورت است. از آنجایی که صورت انسان نقش مهمی در زیبایی او ایفا می‌کند و بیشتر از سایر بخش‌های بدن بیشتر در معرض دید قرار دارد، تمیز و زیبا بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. لیزر صورت بخشی از لیزر فول بادی است و می‌توان با انجام لیزر فول بادی، تمام موهای زائد ضخیم صورت را برای همیشه زدود.

لیزر موهای زیر بغل

زیر بغل یکی از بخش‌های بدن است که از موهای زائد ضخیمی برخوردار است و در لیزر فول بادی، مورد لیزر درمانی قرار می‌گیرد. البته شیو کردن زیاد این ناحیه را می‌توان عاملی برای افزایش موهای آن به شمار آورد. شیو کردن مکرر همچنین موجب تیره و شل شدن پوست این قسمت می‌شود.

لیزر موهای روی قفسه سینه

قفسه سینه در مردان نسبت به خانم‌ها دارای موهای زائد بیشتری است. به طور معمول قفسه سینه در بانوان، موی زائد ندارد، اما برخی خانم‌ها به دلایل مشکلات هورمونی، ممکن است در قفسه سینه خود نیز موهایی ضخیم داشته باشد. در چنین مواردی، می‌توان پس از رفع مشکلات هورمونی، نسبت به لیزر موهای این قسمت از بدن اقدام کرد.

لیزر موهای دست

فاصله بین مچ دست تا آرنج یکی از مناطق پر موی بدن در خانم‌ها و آقایان می‌باشد که می‌توان با لیزر فول بادی موهای این قسمت را کاملا از بین برد. قسمت بازو در خانم ها، اکثرا دارای موهای پرز مانند و ظریفی است که لیزر برای آن پیشنهاد نمی‌شود. اما در صورتی که این قسمت از دست‌ها نیز موهای ضخیم‌تری دارد، لیزر یک انتخاب مناسب است.

لیزر موهای زائد پا

معمولا پاها در قسمت مچ پا تا زانو، از بیشترین حجم مو برخوردارند. می‌توان با لیزر فول بادی این موها را به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از بین برد. در مورد لیزر موهای زائد پا بیشتر بخوانید.

لیزر فول بادی - لیزر پاها

لیزر موهای زائد روی شکم

معمولا شکم خانم‌ها موی زائد کمتری نسبت به آقایان دارد، اما اگر این موها تیره و ضخیم است، می‌توان با استفاده از لیزر برای همیشه آن‌ها را از بین برد.

کمر و پشت بدن

برخی افراد مخصوصا آقایان دارای موهای زائد زیاد و ضخیمی در قسمت کمر و پشت بدن خود هستند که می‌توان با لیزر فول بادی موهای این قسمت از بدن را برای همیشه رفع کرد.

ناحیه بیکینی و باسن

یکی از قسمت‌های حساس بدن که از بیشترین موهای زائد برخوردار است، ناحیه بیکینی و باسن می‌باشد. لیزر فول بادی را می‌توان به عنوان یکی از بهترین درمان‌ها برای رفع موهای زائد این ناحیه به شمار آورد. در مورد عوارض و مراقبت های لیزر موهای زائد بیکینی بیشتر بخوانید.

لیزر فول بادی خانم‌ها

لیزر فول بادی خانم‌ها یک روش مناسب برای زدودن دائمی و آسان موهای زائد و ناخواسته از تمام بدن شامل زیر بغل، بیکینی، پاها، دست‌ها و سایر نقاطی است که موهای ضخیم‌تر و تیره‌تری دارند. این روش درمانی، یک روش عالی برای کاستن از رشد موها و بهبود بخشیدن به ظاهر پوست می‌باشد. در این روش از انرژی اشعه لیزر برای از بین بردن فولیکول‌های مو و توقف رشد موهای بدن استفاده می‌شود.

لیزر فول بادی آقایان

همانطور که می‌دانید، داشتن موهای زائد برای مردان نسبت به خانم‌ها طبیعی‌تر به نظر می­رسد، اما بسیاری از آقایان به دلیل راحتی در فعالیت‌های ورزشی و یا احساس پاکیزگی بیشتر و… تمایل به زدودن موهای زائد بدن خود دارند. می‌توان از لیزر فول بادی به عنوان بهترین روش زدودن موهای زائد و یک روش ایمن برای رفع موهای زائد آقایان استفاده کرد. با توجه به اینکه ضخامت موهای زائد آقایان بیشتر است، ممکن است لیزر موهای زائد آقایان به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز داشته باشند.

لیزر فول بادی برای آقایان
لیزر فول بادی برای آقایان

مراقبت‌های مهم بعد از لیزر فول بادی

بعد از لیزر فول بادی نکات مراقبتی زیر را در نظر بگیرید:

 • تا مدتی که پزشک تعیین کرده است، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • در معرض حرارت و گرما قرار نگیرید.
 • از برنزه کردن پوستتان در معرض آفتاب یا رفتن به سولاریوم و… اجتناب کنید.
 • آب فراوان بنوشید.
 • تا مدتی که به شما توصیه می‌شود، از رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.
 • چنان چه در معرض آفتاب قرار می‌گیرید، محل‌های تحت درمان را با لباس بپوشانید و از کرم ضدآفتاب مناسب با اس پی اف بالا استفاده کنید.

عوارض لیزر فول بادی چیست؟

با توجه به اینکه لیزر موهای زائد در پی ایجاد یک تغییر در بدن است، واکنش بدن نسبت به آن طبیعی است. بنابراین لیزر فول بادی نیز مانند سایر روش‌های درمانی، عوارض مخصوص به خود را دارد، اما این عوارض خفیف هستند و با گذشت زمان کوتاهی برطرف می‌شوند. عوارض طبیعی لیزر فول بادی مانند کمی سوزش، التهاب و قرمزی پوست هستند که زود برطرف می‌شوند.

پوسته پوسته شدن یکی دیگر از عوارض موقتی و طبیعی لیزر است که به ندرت اتفاق می‌افتد. سایر عوارض لیزر موهای زائد که ممکن است در اثر لیزر فول بادی ایجاد شود، شامل تغییر رنگ پوست و ایجاد اسکار است که در اثر مراجعه به مراکز لیزر نامعتبر و انجام لیزر توسط افراد ناشی و بی‌تجربه که از مهارت‌های کافی در این زمینه برخوردار نیستند، رخ می‌دهد.

در صورتی که به معتبرترین و بهترین مرکز لیزر در تهران دارای کادر درمانی متخصص، مراجعه کنید، لیزر فول بادی یک روش ایمن و بدون عوارض خطرناک محسوب می‌شود.

عوارض لیزر فول بادی
عوارض لیزر فول بادی چیست؟

مزایای لیزر فول بادی چیست؟

از مزایای لیزر فول بادی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش مدت زمان درمان به دلیل انجام لیزر برای تمام بدن در هر جلسه درمانی
 • کاهش سرعت رشد موهای زائد و توقف رشد آن‌ها
 • کاهش ضخامت موهای زائد به مرور زمان
 • درد کم و قابل تحمل
 • از بین بردن موهای زائد بدون آسیب رساندن به پوست
 • حذف هزینه‌های مربوط به خرید وسایل مربوط به روش‌های موقتی زدودن موهای زائد
 • کاهش تیرگی برخی نواحی بدن نظیر زیر بغل و ناحیه بیکینی
 • افزایش نرمی و لطافت پوست
 • اثر بخشی سریع، به طوری که پس از اتمام هر جلسه، شاهد کاهش ضخامت و رشد موهای زائد نسبت به جلسه قبل می‌شوید.

هزینه لیزر فول بادی چقدر است؟

به طورکلی هزینه لیزر فول بادی تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد و با توجه به نوع دستگاه لیزر، میزان تعرفه کلینیک، تعداد جلسات مورد نیاز برای اتمام درمان، جنسیت فرد و نوع ناحیه تحت درمان و وسعت آن، تعیین می‌شود. پس از مراجعه به کلینیک و بررسی نوع موهای زائد توسط پزشک، روند درمان و هزینه لیزر موهای زائد به صورت کلی مشخص می‌شود.

به یاد داشته باشید، چنان چه به جای لیزر فول بادی، هر قسمت از بدن را به صورت جداگانه لیزر کنید، هزینه آن بسیار بیشتر خواهد شد. به همین دلیل لیزر فول بادی یک راه حل مناسب برای زدودن موهای زائد با حداقل هزینه و وقت، محسوب می‌شود.

مزایای لیزر فول بادی چیست

آنچه در مقاله لیزر فول بادی خواندیم:

امروزه لیزر یکی از روش‌های موثر، ایمن و محبوب برای زدودن موهای زائد بدن محسوب می‌شود. می‌توان این روش درمانی را به صورت مجزا برای هر قسمت از بدن و یا به شکل لیزر فول بادی انجام داد. از آنجایی که لیزر فول بادی موجب کاهش هزینه‌های لیزر شده و در وقت شما نیز صرفه جویی خواهد، چنان چه قصد استفاده از خدمات لیزر را دارید، این روش را به شما پیشنهاد می‌دهیم. با در نظر گرفتن نکات مراقبتی و توصیه‌های ذکر شده در این مقاله، می‌توانید در مدت کوتاهی به نتیجه مورد نظر خود دست یابید.

آیا لیزر فول بادی برای آقایان نیز قابل استفاده است؟

بله، بسیاری از آقایان به دلیل راحتی بیشتر و یا ظاهر بهتر، در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی اقدام به حذف موهای بدن خود از طریق لیزر می‌کنند. با توجه به ضخامت موهای بدن آقایان لیزر فول بادی برای آن‌ها ممکن است بیشتر طول بکشد

آیا لیزر فول بادی عوارض دارد؟

عوارض لیزر فول بادی بسیار خفیف و زودگذر است و پس از چند روز برطرف می‌شود. این عوارض شامل التهاب و قرمزی و کمی سوزش و احساس درد و در مواقعی پوسته پوسته شدن در هنگام لیزر می­باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *